WOŚP
Jan Bielecki/East News
Klaudia Bochenek - 18 Listopada 2020

Aż 79% Polaków popiera WOŚP. Wy również?

WOŚP w tym roku zagrał po raz 28. W przyszłym roku, 10 stycznia, czeka nas kolejny, 29. już finał. W 2020 roku zebrano aż 186 133 610,66 zł, które zostały przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową. Wspieracie działalność Jurka Owsiaka? Aż 79% Polaków odpowiada: tak.

WOŚP jest dumą Polaków - tak wynika z sondażu firmy Inquiry. 74% ankietowanych jest wdzięczna za ratowanie życia i zdrowia pacjentów, a aż 69% przepytywanych osób jest dumnych, że akcja na taką skalę ze szlachetnym celem ma miejsce w Polsce. Z kolei 64% osób przyznaje, że to najlepsza akcja charytatywna w kraju.

WOŚP to nieocenione wsparcie dla tysięcy szpitali oraz milionów dzieci i dorosłych

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Sondaż przeprowadzony przez firmę Inquiry tuż po 28. finale (na 500 osobach w dniach 14-20.01.2020) pokazuje, że Polacy są naprawdę dumni ze świetnie zorganizowanego przedsięwzięcia oraz celów, na które przeznaczane są środki. Aż 79% Polaków stwierdziło, że popiera WOŚP, z czego 67% odpowiedziało, że "zdecydowanie popiera". Tylko 11% badanych nie pokazuje poparcia, a 9% nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Co ciekawe, działalność WOŚP-u częściej popierają kobiety (aż 84%). U mężczyzn ta liczba wynosi 74%. Również wiek odgrywa tu dużą rolę. 83% osób powyżej 55. roku zdecydowanie jest za ogólnopolską zbiórką, która coraz częściej wykracza poza granice kraju. Nieco mniej, bo od 75% wzwyż poparcie wykazują osoby w wieku 35-44 lata, a do 80% przychylni są ankietowani w wieku 25-34 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Okazuje się, że WOŚP ma ogromny zasięg. Aż 48% osób przyznało, że oni sami lub ktoś z ich najbliższej rodziny skorzystał ze sprzętu oznaczonym naklejką WOŚP-u w przychodni lub w szpitalu.

Jeśli chodzi o rolę instytucji państwowych, to 70% osób zgodnie doszło do wniosku, że państwo powinno wspierać WOŚP, z kolei 17% jest przeciwna przeciw takiej współpracy. Najczęściej "czarno widzieli" to mężczyźni. 9% nie ma zdania.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Jak Polacy w 2020 roku wspierali WOŚP? Oczywiście wrzucając pieniądze do puszek - 59% osób wybrało taką formę pomocy. Z kolei 37% bacznie oglądało wielki finał w telewizji, 27% śledziło wydarzenie na Facebooku, a na przelew zadecydowało się 20% osób. 18% pytanych postanowiło z okazji 28. finału WOŚP zmienić swoje zdjęcie profilowe, udostępniać posty fundacji lub je po prostu lajkować. Badanie wykazało, że co piąty Polak nie uczestniczył w finale w żaden z wymienionych sposobów.

A czy wy popieracie WOŚP? W przyszłym roku również dołożycie się do kolejnej rekordowej kwoty?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: newsroom.wosp.org

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News