Kiedy Woodstock 2019? Festiwal pod nową nazwą nadal się odbywa

Kiedy Woodstock 2019? Festiwal pod nową nazwą nadal się odbywa Źródło: commons.wikimedia.org/Ralf Lotys

Woodstock 2019 - termin festiwalu to co roku czas do dobrej zabawy i odpoczynku. Przełom lipca i sierpnia jest czasem świetnej, gorącej aury i idealnym momentem do wzięcia urlopu. Jest to też szczyt sezonu festiwalowego, którego w Polsce stałym bywalcem jest Przystanek Woodstock - teraz PolAndRock Festival

Woodstock 2019 - termin tego festiwalu to coś, na co czekają fani muzyki z całej Polski. Jurek Owsiak od wielu lat już organizuje festiwal, na który przybywają goście z całego świata, a fani muzyki zbierają się, aby razem świętować i bawić się w rytmy muzyki najpopularniejszych zespołów. 

Woodstock - co to?

Historia nazwy Woodstock jest bardzo długa i wykracza poza tereny Polski. Pierwszy festiwal zwany "Woodstock" odbył się jeszcze w 1969 roku w USA, pod hasłem "pokój, miłość i szczęście". Zagrały tam takie sławy jak Janis Joplin, The Who, Jefferson Airplane, czy Jimi Hendrix.

Od tego festiwalu swoją nazwę przyjął Przystanek Woodstock - wydarzenie, które jest organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jako swego rodzaju nagrodę i możliwość odpoczynku dla wolontariuszy, który pomagali w zbiórce pieniędzy. Festiwal operował pod tą nazwą aż do 2017 roku kiedy, ze względu na konflikt związany z prawami autorskimi, musiał zmienić nazwę. Od tego czasu działa on nadal, ale już pod szyldem "PolAndRock Festival". 

Pierwszy raz Przystanek Woodstock odbył się w 1995 roku. Tegoroczna edycja będzie więc swoistym jubileuszem - festiwal będzie obchodził swoje 25 urodziny. Z tej okazji organizatorzy postarali się zaprosić jeszcze bardziej spektakularne gwiazdy. Pełny skład nie został jeszcze ogłoszony ale już wiadomo, że będzie spektakularnie - wystąpią takie grupy jak Bokka, Skunk Anansie, Kult, Happysad, Testament, Sidney Polak czy Prophets of Rage. 

Festiwal w pewnym momencie był zagrożony - edycja w 2017 mogła się nie odbyć ze względu na problemy z nazwą. Jednak został on postawiony na nogi ze względu na determinację wolontariuszu

- Słyszymy: "nie pękajcie, poradzimy sobie, ta opinia nie jest o nas - my o tym doskonale wiemy, że jest to przepisane, nie denerwujcie się". Te słowa, to ogromne wsparcie dla nas. To nam daje energię do dalszego działania. Mamy też poważnych partnerów, którzy pomagają nam przy organizacji festiwalu. Nie oddamy łatwo skóry, nie powiemy sobie dobra, załatwiliście nas tym, że po raz trzeci daliście nam status imprezy o podwyższonym ryzyku. Festiwal się broni sobą - powiedział główny organizator festiwalu, Jurek Owsiak.

Woodstock 2019 - terminy. Kiedy jest i ile trwa Woodstock 2019?

Tradycją jest już, że Polski Przystanek Woodstock - albo PolAndRock Festival - odbywa się w pierwszy weekend sierpnia. Miejsce też jest stałe już od kilkunastu lat - Woodstockowa muzyka zawsze gra w Kostrzynie nad Odrą. 

Kiedy w takim razie powinniśmy wziąć wolne aby zagościć na festiwalu? W tym roku nie będziemy musieli odliczyć wiele dni z sierpnia, ponieważ festiwal zaczyna się już pierwszego dnia tego miesiąca. Muzyka nad Odrą rozbrzmiewać będzie przez trzy dni - festiwal zakończy się 3 sierpnia w późnych godzinach wieczornych. Wszyscy zainteresowani nie muszą martwić się o bilety - cała impreza jest całkowicie darmowa!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dlaczego Przystanek Woodstock zmienił nazwę? Trudno w to uwierzyć
  2. Kto wystąpi na Off Festivalu? Pojawiają się pierwsze nazwiska
  3. Kiedy i gdzie odbywa się Off Festival 2019? Informacje o wydarzeniu
  4. Gra o Tron została stworzona przez HBO. Co teraz szykuje stacja?
  5. Kiedy jest Dzień Bibliotekarza? Możemy uniknąć kary za przetrzymanie książek
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News