Wolne w wigilię
Fot. Pexels
Wiadomości Pikio - 18 Grudnia 2018

Wigilia będzie wolna od pracy! Ale nie dla was

Wolne w wigilię to coś, o czym marzy prawie każdy z nas. Kto nie chciałby odpowiednio wcześniej przygotować się do uroczystej kolacji z rodziną, bądź po prostu uzyskać wolny poniedziałek po ciężkim weekendzie? Okazuje się, że część Polaków otrzyma od rządu prezent i 24 grudnia nie będzie musiała maszerować do swoich miejsc pracy. Niestety, opcja ta dostępna będzie wyłącznie dla elity.

Wolne w wigilię z całą pewnością przydałoby się każdemu. Chociaż w teorii dzień ten uznawany jest za pracujący, to dla wielu osób to właśnie wigilia uważana jest za najbardziej uroczysty oraz najważniejszy dzień spośród całych świąt. Co zrobić, aby nie musieć wtedy pracować? To proste - wystarczy piastować wysokie stanowisko.

Wolne w wigilię tylko dla elit. Oświadczenie ze strony Kancelarii Premiera

Głos w sprawie wolnej wigilii zabrał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mężczyzna oświadczył, że tego dnia wolne mają wszystkie osoby piastujące stanowiska administracyjne w państwie. Mężczyzna w rozmowie z radiem rmf.fm podkreślił, że ma on prawo do podjęcia takiej decyzji. - Wigilia 24 grudnia jest dniem wolnym od pracy w całej administracji państwowej. Uprawnienie do ogłoszenia takiego dnia wolnego ma szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - oświadczył ów szef, Michał Dworczyk. Jak zapewnił polityk, pracownicy administracji państwowej nie dostaną pieniędzy za odpoczywanie w gronie rodziny. Chociaż w wigilię oddadzą się świątecznej atmosferze, to swoją pracę odrobią innego dnia. - Oczywiście odpracowujemy ten dzień wolny innego dnia - zapowiedział szef kancelarii Mateusza Morawieckiego. Takie zapewnienie nie uspokoiło jednak Polaków. W sieci aż zawrzało.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
RyżLidl ma się z czego tłumaczyć! Obrzydlistwa w produktach spożywczychCzytaj dalej

Pracujące matki domagają się wolnego

Wiele osób oburzyło się na oświadczenie wygłoszone przez Michała Dworczyka. Ich zdaniem to ogromna niesprawiedliwość, która nie powinna mieć miejsca w wolnym państwie prawa. Skoro rząd był w stanie zablokować sprzedaż w większość niedziel w roku, to powinien również zająć się kwestia pracujących Wigilii. Świąteczny dzień powinien być przecież ważniejszy niż niedziele, których w ciągu roku wypada naprawdę dużo. - Co to jest za segregacja? Czemu znowu jesteśmy dzieleni na gorszych i lepszych? Osoby pracujące w sklepach nie mają rodzin, nie są warte odpoczynku? O co tu chodzi? - spytał smutno jeden z internautów. - Wymyślają 500 plus, a nie dadzą matkom spędzić świąt z dziećmi. Czy panom politykom naprawdę trzeba tłumaczyć, że pieniądze to nie wszystko? - napisała jedna z pracujących w wigilię matek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Krzysztof Krysiak i Agnieszka Chylińska: Ich małżeństwo skończyło się tragicznie
  2. Dwa lata po śmierci Wajdy wyszły na jaw wstrząsające informacje. Córka jest rozgoryczona
  3. Nie tylko Jackowski! Najsłynniejsi polscy jasnowidze, ich przepowiednie się sprawdziły
  4. Jarosław Kaczyński nie odpuści. Ujawniamy jak przedłuży swoja władzę
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Jaruzelski i CyrankiewiczWojciech Jaruzelski wymiękał przy Cyrankiewiczu? Tak wyglądały auta partyjniakówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News