Wojsko Polskie pomaga w walce z epidemią. Wiele mówiące zdjęcia obiegły media

Wojsko Polskie pomaga w walce z epidemią. Wiele mówiące zdjęcia obiegły media Źródło: Twitter.com terytorialsi

Wojsko Polskie ruszyło do walki z epidemią, żołnierze pomagają na terenie całego kraju. W mediach społecznościowych pojawiły się wymowne zdjęcia.

Wojsko pojawiło się na ulicach polskich miast, wielu mieszkańców było bardzo zaniepokojonych tą sytuacją. Żołnierze zostali zaangażowani do pomocy w walce z szerzącą się pandemią koronawirusa. W mediach społecznościowych pojawiły się wymowne zdjęcia. Cała prawda o ich pracy wyszła na jaw.

Wojsko Polskie pomaga w walce z pandemią

Pandemia koronawirusa w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zakażeń na terenie naszego kraju. Najnowsze doniesienia informują o 238 chorych osobach, 5 z nich zmarło. Jednocześnie Ministerstwo przekazało również optymistyczne wieści, jutro szpital ma opuścić pierwszy pacjent zakażony wirusem SARS-CoV-19.

Do walki z koronawirusem rząd zaangażował wszystkie służby medyczne oraz porządkowe. Na pełnych obrotach pracują lekarze, ratownicy medyczni, policjanci oraz straż pożarna. Do pomocy wezwano również Wojsko Polskie. Żołnierze, którzy pojawili się na ulicach wielu polskich miast początkowo wzbudzali niepokój mieszkańców. Teraz prawda o ich działaniach obiegła media społecznościowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wojsko zostało pochwalone przez ministra obrony narodowej

Postawę wojskowych pochwalił na swoim Twitterze Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON dołączył do swojego postu również zdjęcia pracujących żołnierzy, którzy rozładowują dostawę sprzętu medycznego w jednym ze szpitali na południu Polski.

- Wojsko Polskie nieustannie angażuje się w walkę z koronawirusem. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczali dziś miedzy innymi: maseczki, kombinezony i respiratory do świętokrzyskich szpitali - napisał minister obrony narodowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Żołnierze WOT na bieżąco informują o swoich działaniach za pomocą Twittera. Wspierają służbę celną w ochronie granic, które w niedzielę zostały zamknięte przez rząd Polski na 10 dni. Znajdują się na 126 punktach kontrolnych, są również obecni na lotniskach. W całym kraju prowadzą transport sprzętu medycznego oraz środków higienicznych, koniecznych do funkcjonowania placówek medycznych i szpitali.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Nie żyje 57-latek, który świadomie zarażał innych. Miał przerażający plan
  4. Niepokojące wyniki badań. Nowe, nieznane wcześniej objawy koronawirusa
  5. Wyjątkowo przybijające wiadomości z Włoch. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News