Wojna z leczniczą marihuaną może skończyć się dla ministra Radziwiłła tragicznie

Wojna z leczniczą marihuaną może skończyć się dla ministra Radziwiłła tragicznie Źródło: fot. wikimedia commons - adrian grycuk/ pixabay

Wojna o medyczną marihuanę trwa. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie ma zamiaru ulegać nawet, jeśli oznacza to konfrontację z Prawem i Sprawiedliwością. 

Kilka tygodni temu minister zdrowia zasłynął swoją wypowiedzią, w której nazwał smog "teoretycznym problemem". Pech chciał, że wkrótce po jego słowach nad całą Polską zawisły ciężkie, smogowe chmury, a dopuszczalne normy były przekroczone nawet o kilka tysięcy procent. Teraz Radziwił znowu naraził się opinii publicznej oraz własnej partii. - My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach. Mam nadzieję, że komisja zdrowia jak najszybciej swoje prace zakończy i prześle projekt sprawozdania pod obrady parlamentu – oświadczyła we wtorek rzeczniczka partii Beata Mazurek czym wzbudziła spory entuzjazm zwolenników tego rozwiązania. Minister zdrowia ma jednak kompletnie odmienne zdanie na ten temat. - Nie ma dowodów, że marihuana jest lekiem. Wydaje się jednak dopuszczalne, by dla niewielkiej grupy pacjentów sprowadzać preparaty marihuanowe jako surowce farmaceutyczne i po przygotowaniu w aptekach, zapewnić ich stosowanie [...] Wydaje się, że nie ma żadnego powodu, byśmy uznali, że jest jakaś wielka masowa potrzeba posiadania dużej ilości tego typu preparatów w Polsce. Nie ma żadnego powodu, aby wprowadzać w Polsce uprawy marihuany, czy to indywidualne przez pacjentów, czy to większe - powiedział. Posłowie Kukiz'15 już kilka dni temu obiecali, że złożą wniosek o odwołanie ministra zdrowia. To oni, na czele z Piotrem "Liroyem" Marcem najzacieklej walczą o zalegalizowanie medycznej marihuany i przekonali do swoich racji posłów PiS. W obliczu zbliżającego się wotum nieufności walka z własną, posiadającą samodzielną większość partią może skończyć się dla Radziwiłła bardzo źle. Chociaż postawa posłów PiS w głosowaniu będzie z pewnością zależeć od wielu czynników, to ich krytykowaniem Radziwiłł raczej nie zapewni sobie poparcia.    

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News