Izraelskie wojsko nie miało żadnej litości! Żołnierze zaczęli strzelać do protestujących, którzy sprzeciwiają się decyzji prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. Ofiarą armii była znana na całym świecie legenda palestyńskiego ruchu oporu. Najbardziej krwawa w historii wojna w regionie wisi na włosku! 

Świat obiegła smutna informacja o śmierci 29-letniego Abu Thuraya, czyli kultowego palestyńskiego aktywisty, który miał amputowane nogi. Młody mężczyzna znany na całym świecie poruszał się na wózku inwalidzkim, po tym jak stracił kończyny i nerkę w wyniku nalotu z powietrza. Następnie mył samochody, by zarobić na protezy. Świat poznał go za pierwszym razem podczas zbiórki pieniędzy na jego leczenie zorganizowanej przez palestyńskich aktywistów.

Zobacz także: Izrael wściekły na Polskę. Rządowi PiS postawiono ULTIMATUM

Dramatyczna śmierć

Abu Thuray wziął udział w ostrych protestach przeciwko uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Palestyńczycy i ościenne państwa uznały decyzję Trumpa za prowokację i celowe rozerwanie równowagi w regionie. Wielka wojna wisi na włosku, a śmierć bezbronnej legendy na wózku inwalidzkim może być symbolem, który rozpocznie jeszcze ostrzejsze protesty oraz rozpali furię palestyńskich rebeliantów.

 – Ta ziemia jest naszą ziemią. Nie zamierzamy się poddać. Ameryka musi wycofać deklarację, którą złożyła – mówił Abu Thuray tuż przed śmiercią.

Na nagraniach widać, że palestyńska legenda machała flagą przed izraelskimi żołnierzami. Ten akt odwagi kosztował go życie. Wiadomo jednak, że nie dzierżył żadnej broni, więc izraelska armia nie mogła czuć się zagrożona.

29-letni Abu Thuray został zastrzelony przez izraelskich żołnierzy na wschód od miasta Gaza. To tam armia otworzyła ogień do protestujących twierdząc, iż wzięła na cel „głównych podżegaczy rebelii”.

Krwawy bilans i wojna na włosku

W wyniku brutalnych starć zginęło 4 Palestyńczyków, a aż 82 zostało ciężko rannych. Media już porównują śmierć 29-letniego inwalidy do zabicia 12-letniego Mohammeda al-Dury podczas Drugiej Intifady. Świat zgodnie potępia izraelskich żołnierzy, ale jeszcze bardziej boi się eskalacji konfliktu w regionie.

Zobacz także: Będzie wojna totalna Turcji z Izraelem?! „Nie oddamy Jerozolimy dzieciobójcom”

Ościenne państwa coraz mocniej wspierają ruchy niepodległościowe Palestyny i grożą Izraelowi. Eksperci są zgodni. Krwawa wojna w regionie wisi na włosku.

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

...

Zobacz również