Radosław Majdan i Cezary Kucharski złożyli w ministerstwie sportu donos na obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma uniemożliwić mu start w kolejnych wyborach na to stanowisko. Jak czytamy w dokumencie, Zbigniew Boniek – według autorów donosu – m.in. łamie ustawę hazardową.

Donos jaki złożyli Kucharski i Majdan ma pomóc wygrać następne wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ich kandydatowi tj. Józefowi Wojciechowskiemu.

Jak przekonują, w dokumencie jaki złożyli w ministerstwie sportu znajdują się tezy, które – według nich – skutecznie uniemożliwią Bońkowi ubieganie się o reelekcję.

Najważniejsze z zarzutów jakie stawiają obecnemu prezesowi PZPN to przede wszystkim to, iż nie zamieszkuje w Polsce co stoi w sprzeczności ze statutem związku. Dowodem na to ma być to, że Boniek wielokrotnie deklarował, że płaci podatki we Włoszech.

Ponadto jak przekonuje Majdan, Zbigniew Boniek łamie ustawę hazardową poprzez udział w reklamie firmy bukmacherskiej.

 – Na pytanie, gdzie mieszka, Boniek odpowiada to, co jest dla niego wygodne. W przypadku funkcji prezesa PZPN deklaruje, że mieszka w Polsce. Jeśli jednak chodzi o reklamowanie nielegalnie działającej w Polsce firmy bukmacherskiej, zasłania się włoskim obywatelstwem. Poza łamaniem ustawy hazardowej dochodzi aspekt moralny i etyczny. Sternik piłkarskiej centrali wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicę – przekonuje Majdan.

Jednocześnie identyczne donosy złożono w Komisji Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA oraz Komisji Etyki FIFA.

Zbigniew Boniek natychmiast po pojawieniu się tej informacji w mediach odpowiedział Majdanowi i Kucharskiemu.

boniek

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: tvn24 / wprost

...

Zobacz również