Tragiczna sytuacja w szwedzkim Malmo (VIDEO+FOTO)

Tragiczna sytuacja w szwedzkim Malmo (VIDEO+FOTO) Źródło: .

W Malmo nigdy nie było tak źle. Szwedzcy Demokraci żądają interwencji wojska, by pomogło w przywracaniu spokoju w mieście. Polacy żyjący w Malmo alarmują, że ludzie się boją, a sytuacja jest tragiczna. Z Polką mieszkającą w Szwecji rozmawiał m.in naTemat.pl. 

Kryminaliści wywodzący się z rodzin imigranckich zamienili miasto w regularne pole bitwy. Już nie chodzi tylko o rozboje, gwałty i napaści. W Malmo regularnie wybuchają strzelaniny, które są efektem wojny gangów wyniszczającej ulice. Płoną auta, a najstarsi ludzie już nie poznają swojego miasta.

Media zwróciły uwagę na Malmo po tym jak imigranci transmitowali na Facebooku brutalny gwałt. Okazuje się jednak, że sytuacja jest dużo bardziej dramatyczna, a rejestrowane na kamerze przestępstwo to jedynie kropla w morzu. Malmo to obecnie drugie najniebezpieczniejsze miasto w Europie.

Wielu imigrantów stworzyło gangi i zupełnie się nie integruje. Toczą między sobą boje i terroryzują społeczeństwo. Polacy z przerażającymi relacjami wracają do kraju, a Szwedzi się wyprowadzają. Policja sobie nie radzi, a część miasta faktycznie została przemieniona w strefę No-Go. Tak relacjonuje sytuację Polka, z którą rozmawiał dziennikarz naTemat.pl. Serwis został oskarżony jednak o uprawianie prawicowej propagandy.

Codzienne strzelaniny i rozboje spowodowały, że nawet policja apeluje do mieszkańców o pozostawanie w domach. Funkcjonariusze są jednak bezsilni, bo porachunki gangów są już na zbyt wysokim poziomie. Sterroryzowane społeczeństwo prosi o interwencję wojskową. Nigdy nie było aż tak źle. Ludzie boją się, że bez udziału armii, miasto po prostu upadnie, ponieważ Szwedzi w Malmo mają dosyć, ale nie mogą tego głośno powiedzieć.

Oczywiście w mieście nadal można żyć, a sytuacja nie wygląda tak, że każde wyjście do centrum to widok krwi i płonących aut. Jednakże, wojna gangów spowodowała, że strzelaniny, rozboje, gwałty i fala innych przestępstw nikogo już nie dziwi.

Szwedzi są jednak wychowani w duchu tolerancji i gardzą ksenofobią. Oprócz pozytywnych efektów takiego wychowania, niestety są też negatywne. Władze boją się powiedzieć, że chodzi o problem braku integracji wielu imigrantów ze Szwedami i dlatego wiele działań jest zupełnie nieefektywnych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News