Widzowie pokochali ją za „Wojnę Domową”. Elżbieta Góralczyk zmarła tragicznie w zapomnieniu

Widzowie pokochali ją za „Wojnę Domową”. Elżbieta Góralczyk zmarła tragicznie w zapomnieniu Źródło: kadr serialu "Wojna domowa"

"Wojna domowa" przyniosła Góralczyk nieprawdopodobną sławę. Widzowie pokochali ją za postać Anuli. Jednak aktorka zmarła tragicznie w zapomnieniu, jej los jest dla wielu wstrząsający.

Serial "Wojna domowa" to absolutna ikona lat 60. Przed odbiornikami zasiadali wówczas i ci młodsi, i ci starsi, by śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. W czołówce postaci cieszących się największym uznaniem w oczach widzów znalazła się Anula. Aktorka miała przed sobą świetlaną przyszłość, pełną sukcesów i wielkich osiągnięć. Stało się jednak inaczej, a ona umarła w zapomnieniu. 

"Wojna domowa" przyniosła jej sławę. Losy Elżbiety Góralczyk potoczyły się jednak inaczej, niż zakładano 

Jako 14-letnia dziewczynka Elżbieta Góralczyk przypadkiem natrafiła na ogłoszenie o castingu do serialu. Postanowiła spróbować swoich sił i tak trafiła do "Wojny domowej" jako jedna z barwniejszych postaci. Widzowie zachwycali się jej urokiem osobistym i umiejętnościami aktorskimi. Wszyscy wróżyli jej wielką sceniczną karierę. Sama Góralczyk, po zakończeniu nagrań do serialu, niecierpliwie czekała na nowe propozycje. Pojawiły się jednak zaledwie dwie - udało jej się zagrać małe role, a później producenci zupełnie przestali o niej zapomnieli. Na długie lata słuch o niej zaginął.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Według przytaczanej przez Interię historii Elżbieta postanowiła udać się do szkoły charakteryzatorskiej. Skończyła studia i przez kilka lat pracowała w zawodzie, a później wyjechała do Wiednia, gdzie spotkała mężczyznę swojego życia, a przynajmniej tak początkowo myślała. Choć doczekali się owocu miłości, Góralczyk nie była szczęśliwa - mąż traktował ją jak niewolnicę, ograniczał jej kontakty z bliskimi. Przez kilka lat znosiła ten koszmar, aż w końcu zażądała rozwodu. Dostała go bez żadnego problemu, ale wtedy została z niczym. Były już mąż odebrał jej nawet córkę. 

To był dopiero początek problemów. Niedługo po rozstaniu aktorka zaczęła podupadać na zdrowiu. Poddała się badaniom, które wykazały HUS, czyli zespół hemolityczno-mocznicowy. Wówczas jej życie zamieniło się w istny koszmar, a przy życiu podtrzymywały ją wyłącznie bolesne dializy i liczne operacje. Była zdana wyłącznie na siebie, nie interesowała się nią nawet córka.

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

2. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Stockingera. Co dzieje się z aktorem?

Niestety, Góralczyk nie udało się wygrać z chorobą. Zmarła zapomniana 16 stycznia 2008 roku. Pochowano ją na cmentarzu Sievering w Wiedniu, z kolei informacja o jej śmierci dotarła do Polski dopiero po dwóch miesiącach. Ostatnie chwile życia aktorka spędziła w bólu i samotności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  2. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Każdy Polak dostanie dziś identycznego SMS-a ostrzegawczego. Znamy jego treść, wszyscy musimy się dostosować

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News