Gwiazdor TVN, Kuba Wojewódzki, w ostatnim czasie coraz bardziej angażuje się w politykę. Ostatnio informowaliśmy już kilkakrotnie o jego akcjach przeciw PiS. Showman komentował już miesięcznicę, protesty pod Sejmem, a kilka dni temu także politykę partii Jarosława Kaczyńskiego. Wojewódzki nie mógł więc nie skomentować weta prezydenta Andrzeja Dudy.

Na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie, które podpisał jedynie dwoma słowami. Jak z nich wynika, Wojewódzki jest przekonany, że to właśnie protestujący w całym kraju Polacy wpłynęli na decyzję Andrzeja Dudy.

Showman napisał bowiem „Brawo Wy!” adresując swoje słowa do narodu. Wydźwięk jego wpisu wzmocnił obrazek, który ten zamieścił we wpisie. Na nim widać fragment Konstytucji RP, a dokładniej Art. 4, który mówi o władzy w Rzeczypospolitej Polskiej. Na biało-czerwonej grafice podkreślono, że „władza zwierzchnia należy do NARODU, który sprawuje ją przez swoich przedstawicieli LUB BEZPOŚREDNIO”.

Post Wojewódzkiego wywołał prawdziwą burzę w komentarzach. Nie brakowało internautów, którzy gorąco poparli Wojewódzkiego. Pojawili się także i tacy, którzy stwierdzili, że celebryci i artyści po prostu nie powinni się wypowiadać w kwestiach politycznych. Nie zmienia to faktu, że wpis Wojewódzkiego stał się bardzo popularny. Udostępniono go 169 razy i zebrał ponad 4,6 tys. reakcji.

...

Zobacz również

źródło: facebook.com/KubaWojewódzkiTVN