Wojciech Młynarski nie żyje!

Wojciech Młynarski nie żyje! Źródło:

Wojciech Młynarski,  polski tekściarz, piosenkarz i satyryk zmarł w wieku 76 lat. Artysta odszedł w środę, 15 marca po długich zmaganiach z ciężką chorobą. 

O śmierci artysty poinformowała na facebooku jego córka, Paulina - Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy.

Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 w Warszawie. Był wnukiem Emila Młynarskiego, słynnego kompozytora i dyrektora Filharmonii Warszawskiej. Ciotka Młynarskiego, Aniela poślubiła światowej sławy pianistę, Artura Rubinsteina.

Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W 1962 zadeiutował w teatrze studenckim klubu Hybrydy. Współpracował z takimi kabaretami jak między innymi: Dudek, Owca i Dreszczowiec. Pracował również w telewizyjnej redakcji rozrywki.

W 1967 roku wydał swoją pierwszą płytę, na której znajdowły suę takie przeboje jak - „Jesteśmy na wczasach”, „W co się bawić” i „Niedziela na Głównym”.

Młynarski, pisał dla największych polskich artystów. Zajmował się również przekładaniem zagranicznych utworów na język polski. Głównie francuskich. Do jego najsłynniejszych utworów należą takie kultowe przeboje jak: "Absolutnie", "Ballada o dzikim zachodzie", "Bądź moim natchnieniem", "Bynajmniej", "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", "Jesienny pan"  "Och życie, kocham Cię nad życie" czy "W Polskę idziemy".

Za swoje wybitne zasługi dla polskiej kultury, Wojciech Młynarski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 2011 roku, Złotym Krzyżem Zasługi w 1981, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2000 i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2007.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News