Jest pierwsze oświadczenie księdza Lemańskiego po latach! Furia w Kościele, ujawnił wszystko

Jest pierwsze oświadczenie księdza Lemańskiego po latach! Furia w Kościele, ujawnił wszystko Źródło: fot.youtube.com/gazetawyborcza

Wojciech Lemański powiedział całą prawdę. Ksiądz, któremu zabierane było prawo do wypowiadania się publicznie znów wraca do opowiadania o bolączkach Kościoła katolickiego. Czym tym razem zadziwia duchowny?

Wojciech Lemański budzi wielkie emocje wśród odbiorców polskiego kościoła katolickiego. Jego zdanie według wielu uderza bezpośrednio w nauczanie kościoła katolickiego, a inni twierdzą, że niepokorny duchowny demaskuje nieuczciwe praktyki hierarchów kościelnych. Za swoje kazania i słowa, ksiądz Lemański niejednokrotnie nakładane miał kary zakazu występowania publicznie. Teraz, po skończeniu kary, duchowny został przepytany przez dziennikarzy tok.fm i powiedział to, czego byśmy się nigdy nie spodziewali.

Wojciech Lemański odpytywany przez dziennikarzy

Ksiądz Lemański wziął udział w audycji radia Tok.fm w programie "Wywiad pogłębiony" w którym zapytany został m.in. o wspomniany zakaz wypowiadania się. Warto przypomnieć, że karę na księdza nałożył abp Henryk Hoser. Na pytanie dziennikarki, co powiedziałby biskupowi w sprawie swojego ograniczenia, powiedział w mocnych słowach. - Tak się nie robi. Nikomu. Tak się nie robi księdzu, tak się nie robi współbratu w biskupstwie, tak się nie robi wiernym, bo to, co wtedy, wiele lat temu, abp Hoser powiedział do mnie, tkwi we mnie do dziś. Może to źle zabrzmi, ale żal mi tego człowieka po prostu - powiedział ks. Wojciech Lemański.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lemański o sytuacji polskiego kościoła

Ksiądz był także bardzo wylewny w sprawie, w której już usłyszał zakaz odzywania się. Chodzi oczywiście o wszystkie bolączki i problemy, z jakimi zmaga się Kościół w Polsce. - Coraz większa liczba ludzi może się obyć bez Kościoła. Są parafie, w których księdza po kolędzie przyjmuje zaledwie 10 proc. mieszkańców. Hierarchowie kościelni przyspieszają ten proces swoim milczeniem w sytuacjach, w których powinni zabrać głos, takich jak np. sakralizacja wybranych ofiar wypadku lotniczego w Smoleńsku, upartyjnienie sądów czy rosnąca popularność ruchów antyszczepionkowych […] Mało kto już oczekuje od Kościoła czegoś sensownego. Kolejnym powodem zrywania z Kościołem jest brak rozliczenia z przestępczością seksualną części księży. - Kiedyś, niestety, arcybiskupowi Michalikowi ludzie napiszą na nagrobku: "To ten, co bronił księdza z Tylawy". Kościołowi grozi taka katastrofa jak w Irlandii, Chile, Hiszpanii - powiedział Lemański.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Rydzyk wystawi swoją listę wyborczą? Polacy powiedzieli, co o tym myślą 
  2. PiS skończyły się pieniądze na 500 plus?! Polacy przerażeni 
  3. B. prezes NBP powiedział wszystko! Kaczyński już tego nie zatuszuje 
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł