Cejrowski nie będzie zadowolony. Jego ukochany Ekwador właśnie zalegalizował małżeństwa jednopłciowe

Cejrowski nie będzie zadowolony. Jego ukochany Ekwador właśnie zalegalizował małżeństwa jednopłciowe Źródło: Wikipedia Commons

Wojciech Cejrowski z pewnością będzie zawiedziony z powodu decyzji podjętej przez ekwadorski Trybunał Konstytycyjny. Zalegalizowano tam właśnie małżeństwa jednopłciowe, a wszystko rozpoczęło się od pewnej homoseksualnej pary. Czy Cejrowski nadal będzie traktował Ekwador tak, jak przed wprowadzeniem nowego prawa?

Wojciech Cejrowski należy do najbardziej znanych, wojujących, prawicowych komentatorów sceny politycznej. Za pomocą swojej barwnej, kontrowersyjnej osoby, a także dzięki charyzmie, przyciąga do siebie tłumy widzów, którzy chętnie słuchają jego radiowych podcastów, a także czytają jego książki podróżnicze, które szybko po premierze okazują się bestsellerami.

W jego światopoglądzie nie ma miejsca dla małżeństw jednopłciowych, które kłócą się z katolickimi wartościami podróżnika. Ciekawe jaka więc była reakcja Wojciecha Cejrowskiego na informację, gdy dowiedział się, że w Ekwadorze zalegalizowano właśnie małżeństwa jednopłciowe. Publicysta przecież zarzekał się, że pewnego dnia przyjmie obywatelstwo tego kraju w Ameryce Południowej.

Wojciech Cejrowski nadal chciałby mieszkać w Ekwadorze?

Jak donosi BBC w Ekwadorze doszło nagle do nieoczekiwanych zmian. Zalegalizowano tam małżeństwa jednopłciowe, a wszystko zaczęło się od pewnego procesu. W jego trakcie Trybunał Konstytucyjny uznał, że prawa związków homoseksualnych są dzisiaj niesprawiedliwie ograniczone. Dochodzi tam do dyskryminacji, bowiem definicja małżeństwa pomija mniejszości seksualne, których w Ekwadorze jest dzisiaj spory odsetek. Zgodnie z konstytucją, małżeństwa jednopłciowe powinny więc być legalne. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tak właśnie będzie - od teraz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, o którym przypominają media. Do 1998 roku w Ekwadorze nie tylko nie można było zawierać małżeństw jednopłciowych, ale nawet same kontakty seksualne osób o innej orientacji niż heteroseksualna były zakazane. Homoseksualizm uznawano za dewiację, która powinna być surowo karana.

Informacja ta z pewnością nie spodobała się Wojciechowi Cejrowskiemu, a komentarza odnośnie decyzji Trybunału Konstytucyjnego możemy zapewne, prędzej czy później, spodziewać się w jego autorskim programie na platformie Youtube.

Zobacz także:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Porażające informacje TVN! Eksplozja przerwała głuchą ciszę w polskim mieście, są ranni
  4. Polsat: 10-latka zaginęła 200 metrów od domu. Gdy policjanci znaleźli jej ciało, byli przerażeni
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Zatrzymali pędzącą ciężarówkę. Gdy otworzyli drzwi, poczuli odór śmierci

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu