Myślała, że w kawiarni siedzi dziadek i wnuczka. Jak zorientowała się, co się dzieje, natychmiast zadzwoniła po policję

Myślała, że w kawiarni siedzi dziadek i wnuczka. Jak zorientowała się, co się dzieje, natychmiast zadzwoniła po policję Źródło: Pexels.com

Wnuczka z dziadkiem? Na pierwszy rzut oka tak to właśnie wyglądało. Irina zatrzymała się na śniadanie w pobliskiej kawiarni, a przy stoliku obok siedział starszy mężczyzna z dziewczynką. Z pozoru nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak. Jednak kobieta zachowała czujność.

To nie była jego wnuczka. Irina z Nowosybirska zauważyła ją siedzącą przy stoliku w kawiarni w towarzystwie 60-latka. Dziewczynka mogła mieć 8-9 lat. Miała na sobie mundurek, który wskazywał, że uczęszczała do pobliskiej szkoły. Z pozoru nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dziecko było niezwykle zakłopotane i nieśmiałe. Kobieta wiedziała, że dzieci w towarzystwie swoich bliskich zachowują się zdecydowanie inaczej. 

Kupił "wnuczce" mnóstwo słodyczy

Dziewczynka zarumieniła się w momencie, kiedy starszy mężczyzna wyszeptał jej coś na ucho. Chwilę później na stolik trafiło kilka rodzajów ciastek. 8-latka zajadała się lodami, a dziadek nie spuszczał jej z oka.

- Dosłownie pożerał ją wzrokiem! - tak opisała to później kobieta na swoim blogu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Irina nabrała podejrzeń. Zaczęła dyskretnie podsłuchiwać rozmowę starszego mężczyzny z "wnuczką". Pytał ją, do której klasy chodzi, zaproponował też przejażdżkę samochodem. Powiedział jej, że mieszka niedaleko stąd i ma w domu dwa malutkie pieski. Dziewczynka odmawiała, bo rodzice zabraniali jej kontaktów z nieznajomymi, jednak on natarczywie nalegał, kusząc ją słodkimi szczeniakami. Dziecko ciągle się wahało.

Kiedy policjanci weszli do kawiarni, mężczyzny i dziewczynki nie było w środku

Irina natychmiast zapłaciła za rachunek i wyszła z kawiarni. Udała się w kierunku policjantów, którzy zwykle mieli w pobliżu patrol. Funkcjonariusze nie zastali starca i 8-latki w lokalu. Na szczęście dostrzegli ich na parkingu. 

Kiedy poprosili podejrzanego o okazanie dokumentów, dziewczynka się rozpłakała. Bała się, że policjanci ukażą ją za to, że nie poszła do szkoły. Cała trójka chwilę później znalazła się na komisariacie. Przerażona matka przyjechała tam kwadrans później. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Jej dziecko w drodze do szkoły zaczepił "wujek", który zaproponował jej słodycze. Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że został dwukrotnie skazany za pedofilię. Gdyby nie reakcja czujnej Iriny, ta historia mogła zakończyć się zupełnie inaczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pazerny nastolatek wystawił matce rachunek za obowiązki domowe. Tak go załatwiła, że odebrało mu mowę
  2. "Córka" Strasburgera komentuje narodziny jego dziecka. Wyjawia prawdę o jego ojcostwie
  3. Błaga już tylko o modlitwę i pilną pomoc. Rodzinny koszmar gwiazdy "M jak miłość", trwa dramatyczna walka o życie
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Jestpozytywnie.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News