Wnuczek robił porządek w domu zmarłych dziadków. Odsunął dywan i zauważył ukrytą w podłodze skrytkę

Wnuczek robił porządek w domu zmarłych dziadków. Odsunął dywan i zauważył ukrytą w podłodze skrytkę Źródło: Unsplash/ Francisco Galarza

Wnuczek otrzymał w spadku od zmarłych dziadków dom. Gdy pojechał, by sprzątnąć stary budynek, zrozumiał, że kryje on w sobie tajemnice. Jedna z nich schowana była w podłodze.

Wnuczek miał z dziadkami bardzo dobry kontakt - szczególnie mile wspominał momenty, w których babcia i dziadek czytali mu książki. Były to głównie opowieści przygodowe. Mężczyzna nie spodziewał się, że sam przeżyje kiedyś przygodę rodem z tych książek, a tym bardziej nie przypuszczał, że ich scenerią będzie stary dom dziadków.

Wnuczek odrywa sekrety domu

Po śmierci ukochanych dziadków, mężczyzna dowiedział się, że pozostawili mu oni w spadku dom. Nie da się ukryć, że byli dla niego w testamencie bardzo szczodrzy. Wtedy jeszcze nie spodziewał się, jak bardzo.

Mężczyzna postanowił wyremontować odziedziczoną posiadłość. Przyjechał w miejsce, gdzie spędzał tak wiele szczęśliwych chwil w młodości. Nic się tam nie zmieniło. Nawet stary dywan, który tak dobrze pamiętał, pozostał na swoim miejscu. Wnuczek uznał, że ten pokój będzie dobry na start remontu. Odsunął dywan i odkrył, że dziadkowie mieli pewne sekrety. Jego oczom ukazała się wbudowana w podłogę, tajemnicza skrytka, której nigdy wcześniej nie widział.

Zaskakująca zawartość skrytki. Dziadkowie mieli co ukrywać

Sam schowek był tylko wstępem do prawdziwie zaskakujących odkryć, choć tajemnica skrytki musiała jeszcze trochę poczekać. Okazało się bowiem, że niełatwo było ją otworzyć. Mężczyzna nie miał klucza, a zamek był zbyt skomplikowany, by samodzielnie go sforsować. Niezbędna była pomoc specjalisty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy już fachowiec poradził sobie z zamknięciem i drzwi schowka zostały otwarte, oczom spadkobiercy ukazały się cegły i brudna woda. To nie zniechęciło wnuczka, który szukał dalej i słusznie - po chwili wyciągnął album z monetami z 1937 roku. Takich książek było kilka, a prócz nich znalazł też zwitki banknotów, stare pistolety i zegarki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Woźniaka-Staraka zabrała głos. Szczere do bólu słowa
2.List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go! 

Ostatnim znaleziskiem było zardzewiałe pudełko i to ono kryło największy skarb - dosłownie. W środku znajdowały się biżuteria i sztabki złota. Okazało się, że dziadkowie zostawili swojemu wnuczkowi prawdziwe bogactwo. Najciekawsze jest jednak to, że do samej śmierci nie powiedzieli mu dokładnie, czego ma szukać i gdzie. Być może miała to być ostatnia zabawa z ukochanym wnuczkiem, który tak chętnie słuchał w dzieciństwie opowieści przygodowych. 

 

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Dziecko zaginęło w wieku 4 lat. 25 lat później pukanie do drzwi wprawiło w osłupienie całą rodzinę
  4. Przyszła mama poszła do lekarza dopiero w 41 tyg. ciąży. Lekarze zobaczyli jej USG i nie wierzyli własnym oczom
  5. 93-letnia panna młoda Sylwia postanowiła zaimponować młodszemu narzeczonemu. Pokazała 4 zniewalające kreacje ślubne
  6. Mateusz kupił w Biedronce popularne słodycze. Babcia skosztowała i wszczęła alarm, a on prawie zwymiotował na ten widok

Źródło: Lolmania

Następny artykuł