Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne

Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne Źródło: unsplash/Gregory Pappas/

Włosy powinny być dokładnie wysuszone zanim położysz się spać. Kładzenie się z bez wcześniejszego użycia suszarki niesie za sobą szereg niebezpiecznych problemów, a uporanie się z niektórymi z nich może być bardzo trudne. aż strach myśleć o niektórych konsekwencjach.

O włosy powinny dbać nie tylko panie, ale i panowie. Odpowiednia pielęgnacja czy regularne mycie to podstawowa część higieny osobistej. Być może niewielu zdawało sobie sprawę, że zła pielęgnacja włosów może mieć poważny wpływ na zdrowie. Jednym z częściej praktykowanych błędów jest zasypianie z mokrymi włosami. Skutki takiego postępowania mogą być fatalne.

Dlaczego należy suszyć włosy przed snem? Oto, co może ci grozić, jeśli położysz się spać z mokrymi 

Wiele osób, szczególnie latem, rezygnuje z suszenia włosów na noc i z mokrymi lub wilgotnymi kładzie się spać. Ten błąd powielają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ryzykowne. Spanie z mokrymi włosami może poważnie zaszkodzić, a poniżej przedstawiamy komplikacje, jakie mogą się pojawić. 

- Bóle głowy 

Gdy kładziesz się spać z mokrymi włosami, w czasie snu ciało się nagrzewa, a wilgoć w okolicach głowy wychładza ją, co może prowadzić do uporczywych bólów następnego dnia. 

- Osłabione włosy 

Zasypiając z mokrymi włosami bardzo je osłabiasz, dlatego szybciej się łamią i wypadają. Kuracja w takim przypadku może potrwać nawet wiele tygodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Lepkie włosy 

Kiedy położysz się spać z mokrymi włosami niemal pewne jest, że rankiem będą lepkie i splątane ze sobą. W nocy mogą nie wyschnąć w wielu miejscach, przez co doprowadzenie ich do porządku może być nie lada wyzwaniem. 

- Stany zapalne oraz zakażenia 

Poduszka, na której śpisz, to idealne siedlisko bakterii, jeśli nie wysuszysz włosów przed snem. Materiał pochłonie pot czy też martwe komórki skóry, a mokre włosy wprowadzą wilgoć do poduszki, która zamieni się w prawdziwe gniazdo do rozwoju bakterii. 

- Swędzenie 

Spanie z mokrymi włosami może doprowadzić do świądu. 

Bóle mięśni 

Nagła zmiana temperatury przy zasypianiu z mokrymi włosami może prowadzić do bóli mięśni, skurczów, a nawet porażenia twarzy. Co gorsza, w skrajnych przypadkach może to również doprowadzić do paraliżu całego ciała, a nawet śmierci.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Łupież

Zasypianie z mokrymi lub wilgotnymi włosami może zakłócić działanie gruczołów potowych, co z kolei może zakłócać poziom pH. Doprowadzi to do problemów z łupieżem oraz nadmiernie przetłuszczających się włosów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. IMGW pilnie ostrzega, nadciąga załamanie pogody! Szczególnie zagrożone 3 województwa, lepiej zostać w domach
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

Źródło: webniusy 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News