"Proboszcz z Plebanii" o rządach PiS: "Zaczynamy upodabniać się do hitlerowskich Niemiec"

"Proboszcz z Plebanii" o rządach PiS: "Zaczynamy upodabniać się do hitlerowskich Niemiec" Źródło: youtube.com/Portal Moja Figura

Włodzimierz Matuszak, znany wszystkim jako "proboszcz z Plebanii", postanowił skomentować obecną sytuację polityczną w Polsce. Aktor użył bardzo mocnych słów, porównał nawet nasze państwo do Niemiec z czasów II wojny światowej. Jego wypowiedź z pewnością wywoła wiele kontrowersji.

Włodzimierz Matuszak mało komu kojarzy się z polityką. Sympatyczny proboszcz z serialu "Plebania" jest jednak bardzo zainteresowany wydarzeniami politycznymi i nie szczędzi słów krytyki. Jego niedawne słowa bardzo ostro komentują rządy Prawa i Sprawiedliwości

Włodzimierz Matuszak o rządach PiS. Padły ostre słowa

Wypowiedź aktora zaczęła się od pytania, czy jest szansa na powrót normalności w Polsce. Włodzimierz Matuszak sam postanawia sobie odpowiedzieć na to pytanie i stwierdza, że pod rządami PiS takiej szansy nie ma. Uważa, że aktualnie w kraju rządzi nagromadzona przez lata nienawiść, a do tego antychrześcijański Kościół. Potem gwiazdor porównał Polskę do nazistowskich Niemiec.

- Polska zaczyna upodabniać się do kraju, który w latach trzydziestych doprowadził do największej tragedii XX wieku. Że co? Że za daleko posunięta analogia ? Wtedy też zaczęto od niszczenia i prześladowania grup, które nie pasowały do ideologii narodowego socjalizmu - stwierdził.

Jak uściślił, chodziło wtedy o Romów, Żydów, homoseksualistów i komunistów. Byli izolowani od reszty społeczeństwa i często cierpieli okropne katusze. Według Matuszaka, teraz zaczyna być podobnie. Zapewne aktor nawiązał w ten sposób do brutalnych ataków kontrmanifestantów na Marsz Równości w Białymstoku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matuszak widzi cztery wyjścia z tej sytuacji

Włodzimierz Matuszak ma także propozycje dla wszystkich, którzy nie akceptują obecnej sytuacji w Polsce. Pierwszym jest zachowanie biernej postawy: nic nie mówić, zaakceptować wszystko i nie reagować w zamian za "morawiecką miskę ryżu". Kolejnym jest wyprowadzka gdzieś gdzie ludzie są dla siebie bardziej życzliwi, a trzecim postawienie się obecnej władzy. Jak to zrobić? Dzięki głosowaniu przy okazji zbliżających się wyborów.

- I wreszcie 4. Wejść w układ z władzą, miłować kościół i raz po raz krzyknąć Jarosław... Jarosław... Taki drobiazg, ale w nagrodę spijać śmietankę z pańskiego stołu - dokończył wyliczanie.

Ostra opinia aktora z pewnością nie pozostanie niezauważona, a gwiazdor wkrótce może spodziewać wielu, zapewne nieprzychylnych, dyskusji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  4. TVN przekazuje pilny apel policji. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa 4-letniego dziecka, śmigłowiec w akcji
  5. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  6. Kolejna osoba wyleci z "Pytanie na Śniadanie". Najbardziej znienawidzona prezenterka na bruku

Źródło:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News