Il Resto del Carlino, włoski dziennik, opisuje dosyć nietypowy spór sądowy rozgrywający się aktualnie we Włoszech. Stronami w sporze są zgwałcona zakonnica, ksiądz-gwałciciel i włoskie małżeństwo, które adaptowało dziecko z gwałtu na wspomnianej zakonnicy.

Jak donosi włoski dziennik sądowy spór dotyczy dwóch spraw. Pierwsza to sprawa zgwałcenia jednej z włoskich zakonnic przez księdza, który był jej przełożonym a druga to walka wspomnianej zakonnicy o odzyskanie dziecka, które po naciskach katolickich hierarchów zostało oddane do adopcji.

Z informacji jakie podają włoskie media wynika, że do gwałtu na zakonnicy doszło nieco ponad półtora roku temu. W wyniku gwałtu zakonnica zaszła w ciążę i po rozwiązaniu, które nastąpiło w Wigilię ubiegłego roku została zmuszona do oddania dziecka do adopcji.

Historia na tym by się zakończyła gdyby nie to, że zgwałcona przez księdza zakonnica po kilku miesiącach postanowiła opuścić zakon i odzyskać utracone dziecko. W tym celu rozpoczęła we włoskim sądzie spór z rodziną zastępczą, która adoptowała jej córeczkę. W toku sądowej rozprawy okazało się, że zakonnica została zgwałcona i zmuszona do oddania swojego dziecka do adopcji.

Rodzina zastępcza nie chce jednak oddać adoptowanego dziecka i po wyroku nakazującym oddanie go jego biologicznej matce, złożyła apelację. Sąd przychylił się do apelacji włoskiego małżeństwa i orzekł, że dziewczynka pozostanie w rodzinie zastępczej do zapadnięcia ostatecznego wyroku.

W kolejnych rozprawach sąd zajmie się sprawą księdza, który zgwałcił zakonnicę oraz ostatecznie rozstrzygnie spór dotyczący tego u kogo zostanie dziecko.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również