Działający we Włoszech gang przemytników imigrantów został rozbity. Włoscy karabinierzy we współpracy z policją złapali czterech Pakistańczyków, którzy działali w ramach szajki. Pomoc Włochom w tej sprawie udzieliły służby węgierskie i słoweńskie.

Pakistańczycy byli bardzo dobrze zorganizowaną grupą, która szybko wzbogaciła się na przemycie ludzi. Od każdej z osób, które chciały zostać przewiezione przez granicę, pobierali 1000 euro. W celu przemytu ludzi, wynajmowali ciężarówki, w których byli wstanie zebrać nawet 40 osób.

Z usług szajki najczęściej korzystali uchodźcy z Pakistanu i Afganistanu. Wszyscy z członków gangu przemytników byli zameldowani we Włoszech, a ich centralą był Mediolan. To właśnie do tego miasta przywozili ludzi i to stamtąd najczęściej wypożyczali ciężarówki, którymi przewozili uchodźców.

Służby wpadły na trop grupy po tym, jak odnotowano, że w Mediolanie przybywa uchodźców pakistańskich, choć nie było żadnych informacji o ich oficjalnych przyjazdach. Jak się okazało, gang zabierał uchodźców z Budapesztu, by potem przez Słowenię przewieźć ich do Mediolanu.

Co więcej, funkcjonariusze policji i karabinierzy już niejednokrotnie donosili, że znaczną grupę wśród uchodźców przybywających do Włoch stanowią właśnie Pakistańczycy. Wiadomo też, że ludzie ci nie dostają się do Włoch przez morze. Funkcjonariusze przypuszczają więc, że szajka z Mediolanu była tylko jedną z wielu podobnych formacji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: interia.pl
pt

...

Zobacz również