Według Włoskiego prawa za rozbój, brutalną przemoc, uszkodzenie ciała, rabunek i gwałt napastnicy z Rimini powinni otrzymać kary ponad 20 lat więzienia. Jak informują jednak media za profesorem prawa karnego, Daniele Vicoli, kary będą o wiele łagodniej.

Spośród czterech napastników, którzy pobili Polaka i zgwałcili jego żonę na plaży w Rimini, tylko jeden jest pełnoletni. Pozostali agresorzy mają od 15 do 17 lat. Oznacza to, że są niepełnoletni, a co za tym idzie – będą mieli nałożone znacznie lżejsze kary. Tylko 20-letni Kongijczyk, który był hersztem grupy, otrzyma pełny wymiar kary.

Co do reszty, ci mogą liczyć na znacznie łagodniejsze kary. Jak podaje Daniele Vicoli z uniwersytetu w Bolonii, kary dla dwóch marokańskich braci i Nigeryjczyka mogą nie przekroczyć 5-6 lat więzienia. Wszystko przez to, że prawo we Włoszech bardzo łagodnie traktuje przestępców, którzy nie przekroczyli 18 roku życia. Często dla takich osób nie stosuje się nawet kar więzienia, a poprawczaki.

W tym przypadku także jest bardzo prawdopodobne, że trzej napastnicy nie trafią do więzienia, a do ośrodka dla nieletnich. Tam odbędą lżejszą karę, a po określonym czasie trafią do placówki resocjalizacyjnej, gdzie będą przebywać we wspólnocie. Jak stawia sam Vicoli, gwałciciele nie otrzymają kary wyższej niż 5 lat i 4 miesiące. W sieci już rozpętała się burza, a wściekli komentatorzy wskazują, że to zbyt łagodna kara za tak brutalne przestępstwo.

Zobacz również

źródło: tvn24.pl

Tak wyglądało "słodkie" życie gwałciciela z Rimini - plaża, garnitury, markowe ciuchy... [ZOBACZ!]