Włosi nie wierzyli w zagrożenie koronawirusem. Teraz żałują, ich wiadomość do innych krajów wyciska łzy

Włosi nie wierzyli w zagrożenie koronawirusem. Teraz żałują, ich wiadomość do innych krajów wyciska łzy Źródło: Med Ahabchane

Włochy są krajem, w którym jest najwięcej potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem w całej Europie. Mieszkańcy początkowo lekceważyli zagrożenie, teraz jednak, gdy sytuacja jest krytyczna, postanowili wysłać przekaz innym państwom. Nie sądzili, że pandemia w ich kraju rozwinie się na taką skalę. Szczery i smutny apel obywateli Włoch.

Sytuacja, w jakiej znalazły się Włochy, jest poważniejsza, niż w pozostałych państwach Europy. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzeniła się tam bardzo szybko, stawiając całe państwo w kryzysowej sytuacji. Mieszkańcy początkowo nie zdawali sobie sprawy z istniejącego zagrożenia. Teraz żałują i apelują do obywateli innych europejskich krajów, aby nie popełnili tego samego błędu. Nagranie, które pojawiło się w sieci, budzi wielkie emocje.

Włochy wciąż objęte są kwarantanną i szczególnym nadzorem w wyniku rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Sytuacja w tym kraju bardzo szybko stała się niezwykle groźna. Jednak początkowo mieszkańcy nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa i często ignorowali apele służb bezpieczeństwa. Nie sądzili, że stan stanie się aż tak krytyczny. W podobnej sytuacji może znaleźć się Anglia oraz Francja, a także Polska. Dlatego Włosi postanowili nagrać film, w którym apelują do mieszkańców innych państw, aby ci nie popełnili tych samych błędów, które mogą doprowadzić ich to katastrofy. Poruszające nagranie wyświetlono już ponad milion razy.

Ważny komunikat od osób zamieszkujących Włochy

Wiele się zmieniło, odkąd Włochy potwierdziły pierwsze przypadki obecności wirusa SARS-CoV-2 w swoim kraju. Początkowo mieszkańcy nie zdawali sobie sprawy, że wisi nad nimi ogromne niebezpieczeństwo. Wielu obywateli nie zmieniło swojego trybu życia i opuszczało dom, uczestniczyło w życiu towarzyskim, chodziło na siłownię i spacery. Jednak w ciągu kilku dni wszystko zmieniło się diametralnie. Obecnie Włochy to kraj, który najbardziej odczuł skutki pandemii koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duża część osób zamieszkujących Włochy zlekceważyła pierwszą fazę rozprzestrzeniania się pandemii w swoim kraju. Brak odpowiednich i radykalnych środków bezpieczeństwa doprowadził już do dziesiątek tysięcy zarażeń i tysięcy zgonów. Jeśli czujności nie zachowają obywatele Francji, Anglii, a także Polski, kraje te podzielą los Włoch. Dlatego Włosi postanowili nagrać apel do innych Europejczyków, w którym przyznają, że początkowo nie wierzyli w realne zagrożenie. Teraz przyznają, że się mylili i zwracają się do pozostałych mieszkańców.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Dopiero po tym, jak Włochy znalazły się w szczególnie kryzysowej sytuacji, która jest dużo gorsza, niż w pozostałych państwach Europy, mieszkańcy zrozumieli, że zlekceważyli ryzyko. Wiele osób przyznało, że przez pierwsze dni wciąż wychodziło z domu i spotykało się ze znajomymi. Zdarzało się nawet, że wyśmiewali ludzi, którzy przestraszeni wykupowali maski. Teraz przyznają, że to był błąd. Apelują, abyśmy wszyscy zostali w domu. To czas, w którym powinniśmy zająć się rzeczami, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, abyśmy oglądali filmy i przestrzegali zasady higieny osobistej. Nasza reakcja ma ogromny wpływ na dalszy rozwój pandemii, która rozprzestrzenia się szybciej, niż myślimy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilną wiadomość o koronawirusie
  4. Protesty pod szpitalem w Łomży, gdzie mają być leczeni na koronawirusa. Nagrania trafiły do sieci
  5. W Holandii nie ma już bezpańskich psów. Posmutnieliśmy, gdy dotarło do nas, jakie metody zastosowano
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: YouTube The Atlantic

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News