Początek roku obfituje w skrajnie niskie temperatury w Polsce. -20C to w ostatnich dniach norma każdej nocy w części kraju. Zdaje się jednak, że to nic w porównaniu z tym jak nisko spadła temperatura w naszych górach – jest to prawdopodobnie rekord wszech czasów. 

Meteorolodzy zapowiadali od dłuższego czasu, że ta zima będzie wyjątkowo mroźna i się nie mylili. Przez ostatnie dni nawiedzają nas skrajnie niskie temperatury, głównie na południu naszego kraju.

Oficjalny rekord wszech czasów padł 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach gdzie odnotowano aż – 41 stopni. Z kolei w styczniu 2004 roku w Hali Izerskiej odnotowano – 37C.

Ubiegła noc przyniosła nam jednak nowych kandydatów do rekordu wszech czasów. Jak informuje portal podhale24.pl, mieszkańcy polskich gór zanotowali skrajnie niskie temperatury na swoich termometrach.

W małych miejscowości Maniowy i Zaskale (woj. małopolskie) mieszkańcy musieli stawiać czoła 37-mio i 39-cio stopniowemu mrozowi.

fot. czytelnicy portalu podhale24.pl
fot. czytelnicy portalu podhale24.pl

Niekwestionowanym rekordzistą jest jednak inna miejscowość w Małopolsce, Jabłonka gdzie temperatura spadła aż do – 42 stopni!

fot. czytelnicy portalu podhale24.pl

bh

...

Zobacz również