Padł historyczny rekord zimna w Polsce? Takiego mrozu nie było od blisko 80 lat! (zdjęcia)

Padł historyczny rekord zimna w Polsce? Takiego mrozu nie było od blisko 80 lat! (zdjęcia)

Początek roku obfituje w skrajnie niskie temperatury w Polsce. -20C to w ostatnich dniach norma każdej nocy w części kraju. Zdaje się jednak, że to nic w porównaniu z tym jak nisko spadła temperatura w naszych górach - jest to prawdopodobnie rekord wszech czasów. 

Meteorolodzy zapowiadali od dłuższego czasu, że ta zima będzie wyjątkowo mroźna i się nie mylili. Przez ostatnie dni nawiedzają nas skrajnie niskie temperatury, głównie na południu naszego kraju.

Oficjalny rekord wszech czasów padł 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach gdzie odnotowano aż - 41 stopni. Z kolei w styczniu 2004 roku w Hali Izerskiej odnotowano - 37C.

Ubiegła noc przyniosła nam jednak nowych kandydatów do rekordu wszech czasów. Jak informuje portal podhale24.pl, mieszkańcy polskich gór zanotowali skrajnie niskie temperatury na swoich termometrach.

W małych miejscowości Maniowy i Zaskale (woj. małopolskie) mieszkańcy musieli stawiać czoła 37-mio i 39-cio stopniowemu mrozowi.

fot. czytelnicy portalu podhale24.pl fot. czytelnicy portalu podhale24.pl Niekwestionowanym rekordzistą jest jednak inna miejscowość w Małopolsce, Jabłonka gdzie temperatura spadła aż do - 42 stopni! fot. czytelnicy portalu podhale24.pl bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News