Władysław Frasyniuk znalazł się w centrum zainteresowania mediów oraz obywateli, kiedy wziął udział w blokadzie marszu smoleńskiego 10 czerwca 2017 roku. Kontrowersyjnymi wydarzeniami szybko zajął się sąd, który właśnie umorzył sprawę większości obwinionych osób. Pominięto jednak przy tym legendarnego opozycjonistę, gdyż ponoć o nim „zapomniano”.

30 sierpnia Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu sprawy ws. blokady z 10 czerwca 2017 roku w przypadku większości obwinionych. Zarządzenie miało objąć także Władysława Frasyniuka, jednak jego prawnik poinformował właśnie o tym, że ostatecznie wcale się tak nie stało.

Władysław Frasyniuk „pominięty” przez sąd

– Jak po wielu staraniach udało mi się dowiedzieć, sąd odwoławczy ponoć „zapomniał” o takiej osobie jak Władysław Frasyniuk podczas posiedzenia w dniu 30 sierpnia 2018 roku. (…) Ustaliłem, że rzekomo przez przypadek, mimo że w sprawie było jedno zażalenie policji obejmujące ponad 20 obwinionych w jednym postępowaniu, w tym Władysława Frasyniuka – i w sprawie tej sąd okręgowy wydał jedno postanowienie, w którym rozpoznał to zażalenie wobec wszystkich obwinionych objętych zażaleniem, to mimo tego wszystkiego „przez przypadek” pan Władysław Frasyniuk nie został ujęty w rozstrzygnięciu sądu okręgowego – ujawnił mecenas Piotr Schramm.

Warto zaznaczyć, że Władysław Frasyniuk oraz jego obrońca nie zostali poinformowani o posiedzeniu z 30 sierpnia. Przedstawiciele Sądu Okręgowego przekonują, iż stało się tak, ponieważ „pod sygnaturą niniejszej sprawy nie została zarejestrowana sprawa tego obwinionego”.

Jak wtopę wytłumaczyli pracownicy warszawskiego sądu?

– W rezultacie również sąd w postanowieniu z 30 sierpnia nie rozpoznał zażalenia oskarżyciela publicznego w zakresie obwinionego Władysława F. (…) Odrębne zarejestrowanie sprawy w tym zakresie jest skutkiem omyłki przy pierwotnym rejestrowaniu sprawy, przy którym pominięto tego obwinionego. (…) Rozdzielenie sprawy, aczkolwiek błędne, nie powinno mieć wpływu na merytoryczne rozstrzygnięcie sprawy zarówno w zakresie obwinionego Władysława F., jak również w zakresie pozostałych obwinionych – przekonywali mediom przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości w oficjalnym oświadczeniu.

Wielu obywateli bardzo szybko wytknęło warszawskiemu sądowi gigantyczną wpadkę. Wciąż nie wiadomo, jak mogło do niej dojść oraz dlaczego dotyczyła jedynie Frasyniuka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grzegorz Markowski z córką ostro przeciwko PiS. Fani nie dowierzają
  2. Policja w całej Polsce ogłosiła bunt! Rząd PiS bezradny, muszą ustąpić
  3. Łapiński ujawnia kulisy odejścia z Kancelarii Dudy. Nie tego wszyscy się spodziewali

Czy wierzysz w szósty zmysł Krzysztofa Jackowskiego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]


Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...

Zobacz również