W miesiąc zarabia więcej, niż większość Polaków w rok. Mimo tego skarży się na trudności w utrzymaniu

W miesiąc zarabia więcej, niż większość Polaków w rok. Mimo tego skarży się na trudności w utrzymaniu Źródło: Wikimedia Koerner /MSC

Witold Waszczykowski, był szef MSZ, obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości w jednym z ostatnich wywiadów narzekał na trudności w utrzymaniu. Przekonywał, że jego życie w Brukseli pomimo zdecydowanie ponadprzeciętnych zarobków, wcale nie pozwala mu na zapewnienie sobie luksusowych warunków życia.

Witold Waszczykowski w rozmowie z "Interią" zaznaczał, że życie w Brukseli jest dla niego dużym wydatkiem. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości każdego miesiąca zarabia 37,5 tysiąca złotych plus diety oraz dodatki, czyli o wiele więcej niż przeciętni Polacy. Mimo to skarży się, że ma trudności w utrzymaniu. 

- Tu nie żyje się z cenami z Biedronki, bo Belgia i Francja to najdroższe kraje Europy. W tej sytuacji pensja się kurczy, wcale nie ma tu takich apanaży - mówił Witold Waszczykowski w rozmowie z "Interią". Jego zdaniem, pensja jest porównywalna do uposażenia posła w Polsce, biorąc pod uwagę wydatki, na jakie jest narażony. 

Źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News