Witold Pyrkosz skrywał tajemnicę. W jego dokumentach skłamano

Witold Pyrkosz skrywał tajemnicę. W jego dokumentach skłamano

Witold Pyrkosz był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych polskich aktorów w historii. W swojej pracy łączył niesamowity talent z wszechstronnością. Informacja o jego śmierci zszokowała i załamała każdego fana polskiego kina.

Dorobek artystyczny aktora bez problemu mógłby wystarczyć, aby zapełnić tekstem niejeden artykuł. Witold Pyrkosz wystąpił w dziesiątkach filmów oraz seriali. Podkładał głos w filmach animowanych, no i nie można pominąć jego ról na deskach teatrów. Pokazuje to tylko, jak wielki był talent aktora i kunszt jego umiejętności, których starczyłoby na obdarowanie nie jednej osoby. Aktor znany jest z wielu kultowych ról, starsze pokolenie na pewno zna go z "Janosika", "Czterech pancernych i psa" czy "Kingsajzu". Inni zapamiętają pana Pyrkosza z popularnego serialu "M jak miłość", gdzie wcielił się w postać Lucjana Mostowiaka. Młodsi natomiast mogą kojarzyć, postać Złomka z animowanego filmu "Auta", któremu aktor użyczył swojego głosu.

Witold Pyrkosz: kłamstwo w dokumentach

Aktor skrywał wiele tajemnic, jednak jedna z najbardziej zaskakujących wiąże się z jego narodzinami. Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie. Próżno jednak szukać takich informacji w dokumentach z tego okresu. Wszystko przez babcię aktora, która zmieniła datę oraz miejsce urodzenia swojego wnuka. Według nich aktor urodził się 1 stycznia 1927 roku we Lwowie. Decyzja babci aktora nie była wywołana jakimś kaprysem czy pomyłką, tylko miała solidne podstawy, przynajmniej w kwestii daty. Chodzi mianowicie o to, że dzięki zmianie dnia narodzin babcia chciała uchronić wnuka przed wojskiem. Natomiast prawdziwe miejsce urodzenia Witolda Pyrkosza jej się zwyczajnie nie podobało. Kobieta wolała, żeby chłopiec kojarzony był ze wspaniałym, wielkim i historycznym miastem, a nie niewielką miejscowością. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: eska.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News