Widok wyciska łzy. Prawie trzy lata po śmierci Witolda Pyrkosza, jego grób wygląda niezwykle

Widok wyciska łzy. Prawie trzy lata po śmierci Witolda Pyrkosza, jego grób wygląda niezwykle Źródło: youtube.com

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Jego pogrzeb zgromadził tysiące osób: w ostatnim pożegnaniu brała udział nie tylko rodzina, przyjaciele oraz liczni filmowi znajomi, ale także masa fanów. Jak dziś wygląda jego grób?

Witold Pyrkosz wcale nie spoczął na Powązkach, jak wielu fanom mogłoby się wydawać. Jego grób znajduje się pod Warszawą. Jest skromny, nie rzuca się w oczy. Jego widok jest mimo wszystko niezwykły.

Witold Pyrkosz zmarł w 2017 roku. Wiele osób ma jednak wrażenie, że nadal jest pośród nich

Witold Pyrkosz zanim umarł, przez 3 tygodnie przebywał w szpitalu. Osoby z obsady "M jak miłość" nie wiedziały, że jest z nim aż tak źle. Sądziły, że to tylko zwykłe przeziębienie. Teresa Lipowska załamała się, kiedy na plan dotarły informacje, że aktor jest w ciężkim stanie. Pokonało go silne zapalenie płuc.

28 kwietnia 2017 roku, 6 dni po śmierci, wszystkie bliskie osoby 90-letniego aktora oraz ogromne grono fanów pożegnało go na cmentarzu w Górze Kalwarii - tam mieszkał przez ostatnie 20 lat swojego życia. Urna została złożona do jego z grobów.

- Drogi tato, byłeś wspaniałym mężem przez ponad 53 lata, ale nade wszystko po prostu świetnym tatą. Dawałeś to, co najważniejsze, czyli prawdziwą obecność. Daleko ci było do gwiazdorstwa. Ponad wszystko byłeś po prostu wspaniałym człowiekiem - mówił syn Witolda Pyrkosza.

Jak dziś wygląda grób znanego aktora?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grób, w którym została złożona urna z prochami aktora, nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych. Czarny nagrobek z personaliami, a na nim widoczny biały krzyż, bywa trudny do znalezienia przez fanów aktora. Jednak nie ma dnia, aby na jego grobie nie świecił się znicz i nie były położone kwiaty.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

Grób Witolda Pyrkosza szczególnie pięknie i wzruszająco prezentował się niedługo po Święcie Zmarłych. Na płycie nagrobnej stało kilkadziesiąt zniczy w różnych kolorach, a te, które się nie mieściły, zostały ustawione naokoło grobu. Chociaż Witold Pyrkosz nie spoczął na Powązkach w niedalekiej Warszawie, gdzie znajdują się groby wielu polskich artystów, to wieczny spoczynek w Górze Kalwarii nie zmienił faktu częstych odwiedzin i dbania o jego mogiłę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża
  4. Co się z nim stało? Boczek z Kiepskich drastycznie się zmienił, nie przypomina samego siebie
  5. Widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tragiczne zdjęcia Królowej życia w sieci, ogromne cierpienie

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News