Wisła Kraków ma nowych właścicieli. Koniec problemów zespołu?

Wisła Kraków ma nowych właścicieli. Koniec problemów zespołu? Źródło: wikimedia

Wisła Kraków mogła stać się obiektem największego sportowego upadku od dziesięcioleci. Klub był coraz bardziej pogrążony przez wizję bankructwa i łapał się wszystkich możliwych opcji ratunku. Pomoc nadeszła w ostatnim momencie z zagranicy. 

Wisła Kraków mogła stać się podręcznikowym przykładem zupełnego upadku wielkiej sportowej marki. Klub, który w ubiegłym dziesięcioleciu był gwarantem największych sportowych przeżyć zawisł niedawno nad przepaścią. Kiedy wydawało się, że dla czołowego klubu z małopolski nie ma już ratunku, na pomoc przyszło dwóch tajemniczych inwestorów.

Wisła Kraków uratowana przed bankructwem

Pochodzący z Kambodży Francuski biznesmen i szwedzki właściciel firmy Noble Capital Partners stali się wybawcami Krakowskiego Klubu. Vanna Ly i Mats Hartling podzielili między sobą udziały w stosunku procentowym 60:40 i oficjalnie stali się właścicielami Wisły Kraków. - Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA. Zarząd oraz Rada Nadzorcza złożyli rezygnację. Informację dotyczącą nowych władz przekaże w osobnym komunikacie nowy właściciel klubu - można przeczytać w informacji zamieszczonej na twitterowym profilu TS Wisła Kraków. Nowi właściciele spotkali się już z Adamem Pietrowskim, który jest typowany do objęcia posady dyrektora sportowego klubu i wspólnie wyruszyli na wizytę u prezydenta Krakowa. - Rozmowa była dość optymistyczna. Panowie nie koncentrują się tylko na zakupie Wisły. Chcą budować coś, co nazywają akademią piłkarską. Pokazywali swoje projekty tego typu, które już wybudowali. To napawa optymizmem - powiedział Jacek Majchrowski w rozmowie z Onetem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wszelkie kwestie finansowe dotyczące przejęcia Wisły mają zostać rozegrane tuż po świętach Bożego Narodzenia. - Pieniądze według umowy zostaną przelane do 28 grudnia, zgodnie z ustaleniami wkrótce będą na kontach. Po spotkaniach z panem prezydentem Majchrowskim jesteśmy optymistami, wszystko przebiegło po naszej myśli, ale też po myśli miasta. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Naszym celem jest odbudowa wielkiej Wisły - poinformował Adam Pietrowski. Kwestie finansowe są najbardziej palące, gdyż obecnie na koncie "Białej Gwiazdy" znajdują się długi sięgające 12 milionów złotych. Wszystko wydaje się jednak zmierzać w dobrym kierunku. Na oficjalnej stronie klubu można znaleźć potwierdzenia nabycia akcji przez nowych inwestorów, dzięki którym Wisła Kraków nie będzie musiała żegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. - W sobotę 22 grudnia 100 procent akcji Wisły Kraków SA trafiło do funduszy inwestycyjnych Alelega Luxembourg S.à r.l. i Noble Capital Partners Ltd. Członkowie Zarządu klubu oraz Rady Nadzorczej zrezygnowali dziś z pełnionych funkcji, a ich dymisja została przyjęta. Tymczasowym prezesem Wisły Kraków SA został Adam Pietrowski. Nowy Zarząd i Rada Nadzorcza zostaną ogłoszone w najbliższych dniach - można przeczytać w komunikacie. ZOBACZ TAKŻE
  1. Dramat emerytów. Stracili dom przed świętami 
  2. Żałoba w domu Terlikowskich. Śmierć przyszła przed świętami 
  3. Nie musicie czekać do 27 grudnia! Te sieciówki uruchomiły już wyprzedaże 
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News