To ostateczny koniec Wisły Kraków?! PZPN podjął decyzję

To ostateczny koniec Wisły Kraków?! PZPN podjął decyzję

Wisła Kraków od lat ma problemy. Ostatnio głośno było o tym, że klub mają przejąć zagraniczni inwestorzy, ale coś poszło nie tak. PZPN podjął decyzję w sprawie klubu. Czy to jest koniec "białej gwiazdy" w Krakowie?

Wisła Kraków jest jednym z większych klubów w Polsce. Od lat grają w Ekstraklasie i nie raz zdobywali najważniejsze tytuły w Polsce. Spod ich skrzydeł wyszła taka gwiazda, jak Kuba Błaszczykowski. W ostatnim czasie pojawiło się światełko w tunelu dla klubu, które jednak bardzo szybko zgasło.

Wisła Kraków z nadzieją na przyszłość

W całej Polsce głośno było tym, że Wisła Kraków ma ogromne długi. Nie byli w stanie zapłacić swoim zawodnikom i trenerom, i groził im upadek. Na szczęście znalazł się inwestor z Kambodży, który miał zapobiec upadkowi 13-krotnego mistrza Polski. Na poczet długów miał zapłacić 12 milionów i w ten sposób pozwolić Wiśle dalej grać w rozgrywkach. W poniedziałek ostatecznie prysła nadzieja kibiców i zarządu klubu. Do piątku 28 grudnia 2018 roku był czas, aby wpłacić pieniądze na konto Wisły Kraków. Potwierdzenie nie dotarło aż do teraz, więc władze klubu zerwały umowę z Vannem Ly. Media podały, że sponsor był chory i nie mógł tego zrobić, pojawiły się nawet informacje, że mógł mieć zawał. Fani załamali się, bo oni już wiedzieli, co to może oznaczać.

Decyzja PZPN w sprawie klubu

Wisła Kraków może podzielić los Polonii Warszawa, a może stać się coś o wiele gorszego. PZPN podjęło decyzję i na ich stronie można przeczytać oficjalny komunikat w sprawie klubu. Czytamy w nim, że Związek zawiesił licencje Wisły Kraków: - Klubu oraz w związku z licznymi naruszeniami postanowień Podręcznika Licencyjnego (...) Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu licencji ze względu na brak kontaktu ze strony poprzednich bądź nowych właścicieli Wisły Kraków. Tak naprawdę wszystkie informacje dotyczące klubu czerpiemy tylko z doniesień prasowych, nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z władzami klubu. Nie wiemy, kto jest teraz oficjalnie właścicielem Wisły, kto zasiada na stanowisku prezesa i kto zarządza klubem. Rozumiemy, że wydarzyły się rzeczy formalne, o których my nie zostaliśmy formalnie poinformowani. Nie wiemy tak naprawdę, kto jest licencjobiorcą. To naruszenie zasad zawartych w Podręczniku Licencyjnym, stąd nasza stanowcza reakcja. W trybie natychmiastowym zawieszamy Wiśle Kraków licencję na grę w Ekstraklasie - czytamy w komunikacie PZPN.



DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Co to wszystko oznacza? Wisła Kraków znajduje się na skraju przepaści. W tym momencie nie mogą rozgrywać żadnych meczów w Ekstraklasie, wszystkie kolejne do momentu odwieszenia decyzji będą oddane walkowerem. Co więcej, klub może za to spaść do niższej ligi, tak jak Polonia Warszawa, która przez problemy spadła do III ligi. "Biała gwiazda" znajduje się pod ścianą.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Maria Kiszczak przerywa milczenie! Zdradziła prawdziwe relacje Kaczyńskiego z Kiszczakiem
  2. Okrutnie upokorzyli gwiazdę Polsatu! Nawet hejterzy zaczęli jej bronić 
  3. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  4. Doda: Emil Stępień to mąż piosenkarki. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
  5. Ile zarabia Omenaa Mensah? To jakie ma biznesy, może was bardzo zaskoczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News