Dziecko nagle zaczęło krzyczeć, wędkarza zamurowało. Do Wisły zaczęła wlewać się czarna jak smoła nieznana substancja

Dziecko nagle zaczęło krzyczeć, wędkarza zamurowało. Do Wisły zaczęła wlewać się czarna jak smoła nieznana substancja Źródło: facebook.com

Wisła jest skrajnie zanieczyszczona? Do mediów przedostało się video przedstawiające wędkarza, który wraz ze swoją rodziną i znajomymi udał się na połów ryb. Dzieci i ich ojciec byli przerażeni, kiedy do akwenu zaczęła wlewać się czarna, nieznana substancja. Służby zdecydowały się na komentarz w sprawie.

Wisła od wielu lat postrzegana jest przez ekologów za akwen skrajnie zanieczyszczony. Śmieci, odpadki i zanieczyszczenia chemiczne od dziesięcioleci psują największą polską rzekę. Wędkarze łowiący w wodzie ryby tym razem jednak byli świadkami sytuacji zwalającej z nóg - widzieli wyciek dziwnej, czarnej substancji, której wygląd był bardzo niepokojący. Dziecko jednego z mężczyzn zaczęło krzyczeń, a wszyscy byli w takim szoku, że od razu zaczęli nagrywać całą sytuację, by następnie opublikować materiał w sieci, gdzie odbił się szerokim echem. Swoje stanowisko w sprawie zabrali także przedstawiciele służb.

Wisła zanieczyszczona? Dziwna, czarna substancja uwieczniona na wideo

Do wycieku opisywanej substancji doszło w Bieruniu w województwie śląskim. Mężczyźni uwiecznieni na wideo, jak członkowie ich rodziny są bardzo zdziwieni potokiem czarnej, gęstej substancji. Sprawę zdecydowali się zgłosić na policję, która przeprowadziła badania, czy doszło do celowego zanieczyszczenia akwenu. Okazało się, że nie są to jednak ścieki, ani wycieki z nieodległej kopalni węgla.

- Nie są to ścieki ani zanieczyszczenia. Woda ma specyficzne zabarwienie, ale nie jest szkodliwa dla środowiska – uspokaja w rozmowie z TVP info asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z komendy powiatowej policji w Bieruniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja uspokaja internautów

Wśród hipotez internautów przewijała się najczęściej ta mówiąca o zanieczyszczeniu spowodowanym wydobyciu węgla albo nieuczciwej działalności któregoś z przedsiębiorstw chemicznych działających w Bieruniu. Obecne na miejscu służby pobrały jednak próbkę z cieczy i po odesłaniu do laboratorium okazało się, że była to zwykła woda, także obawy internautów o kolejne wielkie zanieczyszczenie Wisły są jak najbardziej nieuzasadnione.

– Wczoraj jeden z wędkarzy zgłaszał nam, że nieczysta woda wpływa do Wisły. Powiadomiono Straż Miejską, Straż Pożarną z Tychów i przedstawiciela Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej. Jak się okazało, ze zbiornika melioracyjnego do Wisły jest wpuszczana nieskażona woda. Nie są to ścieki ani zanieczyszczenia. Woda ma specyficzne zabarwienie, ale nie jest szkodliwa dla środowiska – tłumaczy asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z komendy powiatowej policji w Bieruniu.

Wciąż nie poinformowano jednak, skąd tak specyficzna i niepokojąca barwa. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Zenek Martyniuk mieszka w niewyobrażalnych luksusach. Rezydencja króla disco to prawdziwy pałac (FOTO)
  4. Żona mistera Polski Rafała Maślaka załamała się na weselu. To co powiedziała mężowi rozrywa serca
  5. Jackowski przy nim jest "amatorem". Nagły huk w domu, tylko szósty zmysł ocalił mu życie
  6. Lepiej, żeby Rozenek nigdy tego nie zobaczyła. Doda ośmieszyła jej partnera tak, że ze wstydu zapadnie się pod ziemię

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News