Już oficjalne. Jutro do Polski dotrą primery koronawirusa 2019-nCoV

Już oficjalne. Jutro do Polski dotrą primery koronawirusa 2019-nCoV Źródło: Public Domain Pictures

Wirus z Chin stał się naturalnie jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich tygodni. Wielu Polaków zastanawia się więc, czy pozostaniemy pod tym względem bezpieczni. Zachowanie takiego stanu rzeczy mają ułatwić primery, które dotrą do Polski już w czwartek.

Wirus z Chin 2019-nCoV spowodował łącznie 132 zgony. Chociaż jego problem wciąż dotyczy przede wszystkim krajów azjatyckich, przypadki wystąpienia choroby zanotowano już w dwóch państwach europejskich - w Niemczech oraz Francji. Nie bez przyczyny Polacy zaczęli zastanawiać się, czy jesteśmy na tym tle odpowiednio zabezpieczeni.

Wirus z Chin dotrze do Polski?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział już na nieoficjalne, medialne doniesienia, przekazując, że w kraju nie wystąpiło jeszcze oficjalnie zachorowanie powodowane rzeczonym koronawirusem. Jednocześnie dodał, iż do zarażenia wcześniej czy później rzeczywiście może dojść.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To nie będzie nic nadzwyczajnego. Nie czekamy na to, ale i nie obawiamy się. Jesteśmy przygotowani na diagnostykę, opiekę i leczenie pacjentów - uspokajał jednak stanowczo polityk na antenie Polsat News.

Polskie szpitale przygotowują się na każdą ewentualność

Warto zaznaczyć, że polskie instytucje zdrowotne już jutro zostaną wzmocnione pod względem diagnostyki zarażenia koronawirusem 2019-nCoV. W czwartek do kraju dotrą bowiem primery, które umożliwią wykrycie, czy dana osoba zachorowała z tego konkretnego powodu. To umożliwi szybszą reakcję i podjęcie próby skutecznego wyleczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

Obecnie próbki pobierane od polskich pacjentów trafiają do laboratoriów poza granicami kraju. Wyniki testów otrzymywane są już następnego dnia. Podobna, szybka reakcja może nie tylko pomóc osobom, które ewentualnie się zarażą, ale także umożliwić zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terytorium państwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża
  4. Co się z nim stało? Boczek z Kiepskich drastycznie się zmienił, nie przypomina samego siebie
  5. Widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tragiczne zdjęcia Królowej życia w sieci, ogromne cierpienie

Źródło: RMF FM

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News