Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią Źródło: youtube #DamianChen MADE IN CHINA

Wirus COVID-19 sieje spustoszenie na terenie całej Europy, natomiast według ekspertów w Chinach okres szczytowy zachorowań już minął. To właśnie Chiny zdecydowały się na krok, który może okazać się dla nas bardzo ważny.

Wirus pojawił się na terenie Chin w mieście Wuhan i stamtąd rozprzestrzenił się na cały świat. W okresie kiedy Azja zmagała się z apogeum zachorowań, cały świat starał się jej pomóc, teraz role jednak się odwracają.

Niebezpieczny wirus, którego próbuje powstrzymać cały świat

Obecnie to właśnie w Europie wirus jest największym problemem, a badania nad opracowaniem szczepionki trwają pod każdą szerokością geograficzną. Pierwsze testy już się zaczęły, ale nadal największym zagrożeniem jest szybkość rozprzestrzeniania się choroby oraz wzrost liczby zachorowań. W Polsce mamy obecnie ponad 200 potwierdzonych przypadków zarażenia się koronawirusem, a polska służba zdrowia przechodzi niesamowity test opłacony poświęceniem wszystkich pracowników szpitali czy laboratoriów. W tym momencie pojawia się jednak zagrożenie niezwiązane z zasobami ludzkimi, a rzeczami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa personelowi medycznemu.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ:

Ambasador poinformował polski rząd

Wirus to realne zagrożenie, ale środki na walkę z nim są ograniczone. W Polsce powoli zaczyna brakować maseczek ochronnych, które są podstawowym wyposażeniem dla osób na co dzień pracujących z ludźmi, a szczególnie dla tych, którzy pracują w szpitalach. Godna pochwały jest społeczna akcja szycia maseczek oraz dostarczania ich zupełnie za darmo do placówek medycznych. Chiński ambasador poinformował polskich dyplomatów, że jego kraj pragnie odwdzięczyć się za udzieloną pomoc w momencie, kiedy to Chiny potrzebowały wsparcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Przekażą niezbędne rzeczy

Wirus najłatwiej przedostaje się do organizmu poprzez usta, błony śluzowe oraz oczy, dlatego tak ważne jest aby chronić te newralgiczne miejsca. Chiny poinformowały, że do Polski trafią testy na koronawirusa, maseczki, odzież ochronna oraz różnego rodzaju środki medyczne. Wszystkie te rzeczy są bardzo istotne w walce z epidemią. Podobną pomoc otrzymał Poznań, któremu pomoc zaoferowało miasto partnerskie Shenzen. Według informacji jakie zdobyła "Rzeczpospolita" prezydent tego miasta, Jacek Jaśkowiak, poprosił szczególnie o maski ochronne, które stały się towarem deficytowym. Dodatkowo docenił możliwość konsultacji z najlepszymi lekarzami zajmującymi się chorobami zakaźnymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  2. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  3. Nie żyje 57-latek, który świadomie zarażał innych. Miał przerażający plan
  4. Niepokojące wyniki badań. Nowe, nieznane wcześniej objawy koronawirusa
  5. Wyjątkowo przybijające wiadomości z Włoch. Najtragiczniejszy dzień od początku epidemii
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane

Źródło: WP wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News