Wszyscy robią 1 rzecz i tak przenoszą wirusy. Immunolog ostrzega, trzeba z nią skończyć nawet po epidemii

Wszyscy robią 1 rzecz i tak przenoszą wirusy. Immunolog ostrzega, trzeba z nią skończyć nawet po epidemii Źródło: Artgrid Roma Black

Niedawno znany immunolog oświadczył, że wirus SARS-CoV-2 przenosi się bardzo często przez jeden z naszych nawyków. Ekspert dodał, że już teraz powinniśmy zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń i nie wracać do nich nawet po wygaśnięciu epidemii koronawirusa. Jego zdaniem obecna sytuacja kryzysowa odciśnie się na naszych zachowaniach.

Wirus SARS-CoV-2 dotknął już cały cały świat. Oficjalnie potwierdzono prawie półtora przypadków zakażeń i ponad 80 tysięcy ofiar śmiertelnych. Znany immunolog przyznał, że ten kryzys powinien wpłynąć na zmianę naszych zachowań. Ekspert stwierdził, że jeden z naszych kulturowych nawyków drastycznie zwiększa ryzyko zarażenia.

Już prawie wszystkie kraje na świecie zostały zaatakowane przez niebezpieczny wirus. Chociaż w Chinach poradzono sobie z sytuacją kryzysową i władze liczą na powolne wygasanie epidemii, w niektórych państwach walka dopiero się zaczęła. W Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych przekroczyła już 400 tysięcy. W Polsce do tej pory potwierdzono 5 tysięcy przypadków. Znany, amerykański immunolog stwierdził, że po takim kryzysie wszyscy powinni zmienić nawyki, które podwyższają ryzyko zakażenia.

Wirus SARS-CoV-2 może na zawsze zmienić nasze zachowania

Jak informuje portal o2, amerykański immunolog ujawnił, jak rozprzestrzeniający się obecnie wirus może zmienić nasze zachowania w przyszłości. Zdaniem Anthony'ego Fuciego, który stał się twarzą walki z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, przeżycie tak ekstremalnego doświadczenia jak epidemia SARS-CoV-2, może pozostawić ślad na wszystkich ludziach długo po jej wygaśnięciu.

Anthony Fauci przyznał, że wirus bardzo często przenosi się przez podawanie sobie dłoni na powitanie. Dlatego według immunologa nawet po wygaśnięciu epidemii, wszyscy powinniśmy odejść od tego zwyczaju. Doktor podkreślił, że czynność ta nie jest niezbędna w kontaktach towarzyskich, w dodatku jest niehigieniczna i właśnie przez nią wiele osób zaraża się chorobami zakaźnymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Powinniśmy jako społeczeństwo po prostu zapomnieć o uściskach dłoni - stwierdził immunolog w rozmowie z korespondentem Sinclair Broadcast Group - nie musimy tego robić.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć legendy polskiej muzyki. Jego przeboje zna każdy Polak

2. Minister Zdrowia ujawnił, co się stanie gdy zrezygnujemy z restrykcji na Wielkanoc. Okropna wizja

Anthony Fauci podkreślił również, że odkąd pojawił się nowy i niebezpieczny wirus, nasze postrzeganie prawdopodobnie ulegnie zmianie. Świadomość ryzyka katastrofy może wpłynąć na naszą kulturę, a zrezygnowanie z uścisku dłoni byłoby jedynie jednym z elementów tej zmiany. Nie wiadomo jeszcze, jaki stosunek po wygaśnięciu epidemii będziemy mieli do poruszania się komunikacją miejską czy udziału w imprezach masowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przeanalizowano pacjentów z koronawirusem, odkryto zaskakujący fakt. Niepokojące wieści dla dużej grupy osób
  2. Cały rząd i posłowie zrezygnowali z wynagrodzeń w czasie pandemii. Nie w Polsce
  3. Umyślnie nakaszlał na terminal, wszystko się nagrało. Dostał nauczkę, którą zapamięta do końca życia
  4. Raport NFZ na temat depresji w Polsce. Jak wypadamy na tle innych krajów?
  5. Zaskakujący produkt, którego nie zna prawie nikt. Jest zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych
  6. Ekspert zdradził, co nas czeka po Wielkanocy. Na te słowa czekali wszyscy Polacy

źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News