Wir cykloniczny uderzy w Polskę! Służby ostrzegają

Wir cykloniczny uderzy w Polskę! Służby ostrzegają Źródło: fot. Pexels

Regularne, gwałtowne deszcze i huragany, których świadkami jesteśmy w ostatnim czasie, mają swoją głębszą i przerażającą przyczynę. Nad Polskę nadciąga wir cykloniczny! Wszyscy, którzy planowali w lipcu urlop, niech lepiej zostaną w domach.

Wir cykloniczny napłynie nad Wielkopolskę z Ukrainy. Największe szkody wywołane załamaniem pogody dotkną właśnie tego regionu, jednak ogólnego ochłodzenia i gwałtownych opadów możemy spodziewać się w całej Polsce. Aż do końca lipca temperatura nie będzie zbyt wysoka, męczyć nas będą regularne i obfite opady deszczu. W niektórych obszarach Polski spodziewać się można porywistego wiatru, w innych zaś będzie parno i duszno.

Wir cykloniczny - co to jest? Jakich skutków można się spodziewać?

Wir cykloniczny powstaje wtedy, kiedy północny wiatr znad morza łączy się z południowym wiatrem lądowym. Obecnie cyrkulacja ta znajduje się na Ukrainie, jednak od kilku dni stopniowo przemieszcza się w stronę Polski. Służby ostrzegają - jeśli w najbliższym czasie planowałeś wyjazd na urlop, lepiej jeszcze raz przemyśl swoje plany. Wyjazd nad wodę lub w góry w takich warunkach może okazać się nie tylko nieudany, ale przede wszystkim niebezpieczny. Wiele osób lekceważy prognozę pogody i wybiera się na spacer po górach w nieodpowiednich warunkach. Podobnie sytuacja ma się nad wodą, gdzie osoby bez odpowiedniego przygotowania wypływają na kajakach lub rowerkach wodnych, a chwilę później napotykają trudności z dobiciem do brzegu z powodu silnych wiatrów i burzy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jedna z największych gwiazd disco polo idzie do szpitala psychiatrycznego
  2. Już nie dostaniesz 500 plus! To nie żart, PiS wykiwał wyborców
  3. Przełomowe stanowisko komisji smoleńskiej. Putin dostanie szału
  4. Twój pies przekrzywia tak głowę? To ciężka choroba
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News