Miał prywatne zoo, kilka żon i gigantyczne pieniądze. Słynny baron narkotykowy wreszcie trafił do więzienia

Miał prywatne zoo, kilka żon i gigantyczne pieniądze. Słynny baron narkotykowy wreszcie trafił do więzienia Źródło: youtube.com/VICE News

Więzienie w końcu stanie się domem legendy świata przestępczego. Jeden z największych baronów narkotykowych na świecie został w końcu skazany za lata handlu, mordów i życia bez żadnych granic moralny. Legendarny przestępca resztę swojego barwnego życia spędzi w jednym z najcięższych więzień na świecie, a cały majątek, który zgromadził, najprawdopodobniej przepadnie.

Więzienie Florence w Kolorado będzie miejscem pobytu legendarnego handlarza narkotykami, El Chapo. Meksykański mafiozo, który cieszył się największą sławą w latach 80' i 90' XX wieku w końcu został skazany. Były szef największego meksykańskiego kartelu narkotykowego został skazany na dożywocie za lata swojej przestępczej działalności, w trakcie której nie brakowało handlu narkotykami i bronią, stręczycielstwa, czy mordowania swoich przeciwników.

Więzienie dla El Chapo. Mafiozo za kratami

Historia Joaquina Guzmana, którego historia już na zawsze zapamięta jako El Chapo, sięga końcówki lat 80. Wtedy to, po zaostrzeniu w Stanach Zjednoczonych polityki antynarkotykowej, mężczyzna zaczął importować kokainę, heroinę i marihuanę przez Florydę na teren całego kontynentu. Jego działalność przyniosła mu miliardy na koncie, życie w luksusach, liczne potomstwo, a nawet fanaberie w postaci prywatnego zoo.

Szczyt potęgi Guzmana wiązał się jednak z posiadaniem wielu przeciwników. Sam mężczyzna kilkukrotnie uciekał przed meksykańskim wymiarem sprawiedliwości, a jego działalnością coraz bardziej zaczęła interesować się służba narkotykowa DEA - ta sama, która brała udział w ujęciu i uśmierceniu szefa kolumbijskiego kartelu z Medellin - Pablo Escobara. Po latach ucieczek, fałszowania własnej tożsamości i samotnego życia na wiosce w Meksyku, w której to były baron narkotykowy zarabiał na siebie poprzez plantację marihuany, służbom w końcu udało się go ująć. Wyrok, jaki usłyszał, sprawi, że już najprawdopodobniej na zawsze będzie odizolowany od swojego imperium.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Guzman straci majątek?

Wiele wskazuje na to, że majątek szacowany na 12,5 miliarda dolarów zostanie zarekwirowany przez amerykańskie służby, które przejmą prywatną własność mafiozy. Sam Guzman był załamany tą informacją, ale wiele wskazuje na to, że przez przechwyceniem przez policję zdołał ukryć część swojej pieniędzy, co może zabezpieczyć jego żony i liczne potomstwo.

El Chapo, który w przeszłości prowadził biznes zza więziennych krat, nie będzie mógł teraz tego robić. Więzienie Florence, w którym się znalazł, słynie z wysokiego rygoru i cieszy się opinią zakładu karnego, z którego jeszcze nikomu nie udało się uciec.

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  4. Masz stary dowód? Lepiej go nie wyrzucaj!
  5. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  6. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  7. Kiedy przeczytacie, kto jest bratem Magdy Gessler, zdębiejecie. To jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków

Źródło: Popularne

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu