Wiemy, które stacje kantują na paliwach. Obyś tam nie tankował (LISTA)

Wiemy, które stacje kantują na paliwach. Obyś tam nie tankował (LISTA)

Niejednokrotnie można nabrać się podczas tankowania paliwa. Gorsza wydajność benzyny czy oleju napędowego jest wyczuwalna zwłaszcza wtedy, kiedy właściciele stacji benzynowych mocno kantują na swoich produktach. Choć kierowcy już od lat donoszą o potężnych nadużyciach, w tej materii nic się nie zmieniło.

Co więcej, jest nawet gorzej. Kontrolerzy z Inspekcji Handlowej zgodnie ze zleceniem UOKiK przeprowadzili kontrolę 933 próbek paliwa (benzyny, gazu LPG i oleju napędowego) pobranych z losowych stacji. Dodatkowo kontrolerzy udali się ponad 600 kolejnych stacji, na które skargi donosili kierowcy.

Badanie wykazało, że oszustwa w składzie paliwa są coraz bardziej popularne. 3,75% próbek paliw płynnych okazało się być niezgodnymi z normą. Wychodzi więc na to, że w 2016 roku częściej tankowaliśmy gorsze paliwo, niż było to w 2015 roku. Wtedy to bowiem zakwestionowano czystość 2,68% próbek.

Osobny wynik przedstawiono co do tych stacji, na które skarżyli się kierowcy. Na 613 stacjach o szemranej opinii pobrano 693 próbki. 5,63% z nich nie odpowiadała normom.

Wiadomo też, gdzie najczęściej przedsiębiorcy kantują sprzedawane paliwo. Wytypowano trzy województwa z największym wskaźnikiem: w mazowieckim 5,88% stacji sprzedaje lewe paliwo, w lubuskim 7,02%. Zdecydowanie najgorzej jest jednak w warmińsko-mazurskim, gdzie prawie co dziesiąta (9,26%) stacja rozlewa oszukane paliwo.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ LISTĘ STACJI

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News