Wiemy kto zastąpi prof. Rzeplińskiego na stanowisku

Wiemy kto zastąpi prof. Rzeplińskiego na stanowisku

Wiemy kto zastąpi prof. Rzeplińskiego na stanowisku prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Z projektu PiS-u wynika, że do czasu powołania następcy pracami Trybunału pokieruje sędzia posiadający najdłuższy staż pracy, czyli Julia Przyłębska mająca poparcie partii rządządzej. 

Projekt Prawa i Sprawiedliwości głosi, że do powołania następcy prezesa Trybunału, jego pracami kieruje sędzia "posiadający najdłuższy, liczony łącznie, staż pracy: jako sędzia w TK; jako aplikant, asesor, sędzia w sądzie powszechnym; w administracji państwowej szczebla centralnego".

Oznacza to, że pracami Trybunału pokieruje sędzia Julia Przyłębska, która dołączyła do Trybunału dopiero w grudniu ubiegłego roku. Posiada ona poparcie Prawa i Sprawiedliwości i z obliczeń wynika, że dzięki projektowi to właśnie ona zastąpi prof. Rzeplińskiego. Sędzia już w 1984 roku rozpoczęła aplikację sędziowską i asesurę.

Kadencja obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego kończy się 19 grudnia bieżącego roku. Prof. Rzepliński rozstaje się ze stanowiskiem w atmosferze kryzysu i absolutnego braku porozumienia z PiS-em.

przylebska

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News