Informacja dotycząca stworzenia całkowicie nowej partii pod przywództwem Jarosława Gowina zelektryzowała polską scenę polityczną. Wyborcy zastanawiali się, jak nazywać się będzie zaskakujące ugrupowanie oraz kto do niego dołączy. Mediom udało się więc dotrzeć do części kontrowersyjnych doniesień, które dziś ujrzały światło dzienne.

Jak twierdzą przedstawiciele Agencji Informacyjnej Polska Press, do partii Gowina, której nazwy wciąż nie znamy, dołączą nie tylko członkowie Polski Razem. Znajdzie się w nim także wielu przedstawicieli partii Wolność, w tym jej wiceprezes, Robert Anacki.

Najbardziej kontrowersyjnymi transferami okazać się mają Magdalena Błeńska oraz Zbigniew Gryglas, który opuścił Nowoczesną. Oprócz tego w gronie członków partii Gowina znajdzie się wielu samorządowców Platformy Obywatelskiej.

Jak informują krajowe media, głównym celem powstania ugrupowania jest zawalczenie w zbliżających się wyborach samorządowych. Poza tym sam lider, który odpowiedzialny jest za zainicjowanie zmian, chce wydostać się z cienia polityków PiS oraz sprawić, by jego dzieło nie przypominało już nazwą partii Razem.

Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia partii Wolność.

Szanowni Państwo,

...

Zobacz również

w związku z ukazaniem się w ramach portalu Pikio.pl artykułu pt. „Wiemy, kto wejdzie do partii Gowina!” pióra red. Marii Wieczorek, w nawiązaniu do padającego tam zdania „Znajdzie się w nim [ugrupowaniu Jarosława Gowina] także wielu przedstawicieli partii Wolność, w tym jej wiceprezes, Robert Anacki” wnosimy o sprostowanie artykułu zgodnie z poniższym:
1. Pan Robert Anacki nie jest już wiceprezesem Partii Wolność, ani nawet jej członkiem, a tym samym nie może być jej przedstawicielem.
2. Jeśli jacyś członkowie Partii Wolność zdecydowali się przejść do ugrupowania Jarosława Gowina, to złożyli rezygnację z członkostwa w Partii Wolność, co czyni z nich co najwyżej jej byłych przedstawicieli.
Wnosimy, aby sprostowanie znalazło się w treści artykułu niezwłocznie po otrzymaniu tej wiadomości.
Z poważaniem,
Zuzanna Krajewska
rzecznik prasowy

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]