Od czasu ostatniej miesięcznicy smoleńskiej wszyscy zastanawiają się, kim jest tajemniczy mężczyzna w okularach, który wyraźnie popchnął Władysława Frasyniuka na policjantów, w efekcie czego ten został przez nich zatrzymany. Ta zagadka w końcu się wyjaśniła.

Wczoraj pisaliśmy o dwóch teoriach dotyczących mężczyzny, wysnutych przez internautów. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że jest to Jan Lesiak – były pułkownik Służby Bezpieczeństwa, a później funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Z kolei osoby sprzymierzone z opozycją, że był to celowo wysłany prowokator.

ZOBACZ TAKŻE – Kim są ci mężczyźni w okularach? Oto dwie TEORIE SPISKOWE! (VIDEO)

Okazuje się jednak, że mężczyzna od dawna związany jest ze środowiskami sprzyjającymi opozycji. Jest to nieformalny ochroniarz podczas antyrządowych demonstracji – Franciszek Jagielski.

Mężczyzna wchodzi w skład straży WiR – Wolność i Równość. Potwierdzają to liczne fotografie oraz nagrania, na których Jagielskiego widać w otoczeniu najważniejszych postaci obecnej opozycji, a także na innych antyrządowych manifestacjach.

twitter.com/bogdan607
twitter.com/cezarygmyz

źródło: wmeritum.pl

...

Zobacz również