Muzułmanów w Europie jest coraz więcej, ale nadal jest to liczba mniejsza niż wydaje się wielu Europejczykom. Obywatele znacznie przeszacowują odsetek wyznawców islamu mieszkających w ich państwach.

Europejczycy myślą, że muzułmanów na naszym kontynencie jest znacznie więcej niż w rzeczywistości. To efekt kryzysu imigranckiego oraz nagłaśnianych przez media przestępstw dokonanych przez członków społeczności muzułmańskiej.

Według badania przeprowadzonego przez brytyjski ośrodek Ipsos Mori, obywatele Starego Kontynentu uważają, iż muzułmanie we Francji stanowią 31 proc. mieszkańców. W rzeczywistości to 7,5 proc., czyli 5 milionów ludzi.

Z kolei w temacie Włoch, ludzie są przekonani, iż wśród nich 20 proc. osób to muzułmanie. To kolejny błąd. Tak naprawdę wyznawców islamu jest na Półwyspie Apenińskim tylko 3,7 proc., co przekłada się na 2,2 miliona ludzi.

Jeśli chodzi o Niemcy, to realny odsetek wynosi 5 proc., a nie 21 proc. U naszych zachodnich sąsiadów mieszka więc ponad 4 miliony wyznawców islamu.

W Szwecji wyniki badań wskazały, iż Europejczycy są przekonani o obecności 17 proc. muzułmanów w tym kraju. W rzeczywistości to odsetek na poziomie 4,6 proc. (460 tysięcy muzułmanów).

Poza Unią w Turcji muzułmanie stanowią 98 proc. społeczeństwa, czyli 72,5 milionów wyznawców islamu. Europejczycy myślą, że mieszka tam 82 proc. wyznawców islamu.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:

źródło: Pew Research Center, Rzeczpospolita

 

...

Zobacz również