Anna Grodzka była jedną z najbardziej kontrowersyjnych posłanek poprzedniej kadencji. Choć przeciętny Polak kojarzy Grodzką głównie ze względu na zmianę płci, to jako polityk była wyjątkowo aktywna.

W Sejmie VII kadencji Anna Grodzka została wiceprzewodniczącą klubu poselskiego Ruchu Palikota, a także wiceprzewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkinią sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Co jednak robi po zakończeniu kariery politycznej?

– Przez wiele lat prowadziłam własną działalność gospodarczą. Moje klimaty w biznesie to głównie wydawanie książek, ciekawe techniki drukarskie, handel. Ale ostatnio działalność gospodarcza już mnie nie motywuje. Przeszłam do sektora organizacji pozarządowych – człowiek w społeczeństwie, kapitał społeczny, sprawiedliwe państwo – to mnie kręci! – opowiada Anna Grodzka.

Grodzka jednak nie tylko pracuje. Jak wyjaśniła, postanowiła także poszerzyć swoją wiedzę w różnych dziedzinach.

– Świat jest piękny! Choć mógłby być piękniejszy, więc ciągle staram się być w tej sprawie użyteczna. Piszę felietony, organizuję pracę stowarzyszenia „Społeczeństwo fair” i uczę się filozofii ekonomii, socjologii. Kształcenie się potrzebne jest przez całe życie. – dodaje.

...

Zobacz również