Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło wczoraj w Ostrzeszowie w województwie Wielkopolskim. Tamtejsza policja postrzeliła 14-letniego chłopaka. Zespół kontrolny z komendy wojewódzkiej zajmie się sprawą w celu jej zbadania.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, w sobotę w godzinach wieczornych, dyżurny lokalnego posterunku otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się oplu jeżdżącym po ulicach Ostrzeszowa. Pierwsze podejrzenia dotyczyły pijanego kierowcy, który wybrał się na rajd po mieście.

Po niedługim czasie samochód został namierzony i wysłano w pościg za zagrażającym bezpieczeństwu samochodem patrol policji. Kierujący oplem nie reagował na sygnały policji, która żądała od niego zatrzymania pojazdu. Nie pomogły również blokady na ulicach utworzone przez inne patrole, opel z łatwością je omijał.

Pościg z miejskich ulic przeniósł się na ulice okolicznych miejscowości i wsi. W pewnym momencie ścigający pojazd radiowóz zrównał się z nim w celu zatrzymania. To jednak tylko pogorszyło sytuację, ponieważ kierowca zaczął spychać radiowóz z drogi uderzając w niego bokiem swojego samochodu. Wtedy padły strzały, które przez bagażnik samochodu dostały się do jego środka raniąc jednego z pasażerów.

Jak się szybko okazało, kierującym podjazdem był nieletni, który ukradł samochód swoim rodzicom. Oprócz niego w samochodzie było czterech innych nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. Jeden z nich – 14-latek – został poważnie ranny w wyniku postrzelenia, przeszedł już operację i lekarze określają jego stan jako „dobry”.

Sprawę zbada zespół kontrolny z komendy wojewódzkiej, który ustali czy użycie broni przez policjanta miało podstawy.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również


bh

Zobacz również