Wielki sklep odzieżowy zachęca do... samobójstwa. Sprzedaje akcesoria!

Wielki sklep odzieżowy zachęca do... samobójstwa. Sprzedaje akcesoria!

W Wielkiej Brytanii wybuchł niemały skandal. Jedna z firm z branży odzieżowej zamieściła w swojej ofercie akcesoria do popełnienia samobójstwa! Potężny sklep jest pod ostrzałem krytyków. 

Skandaliczna oferta sklepu

Sklep odzieżowy ASOS wprowadzjąc do sprzedaży nową kolekcję firmy o wdzięcznej nazwie Hanger (wieszak), nie spodziewała się zamieszania, które wywołał jeden z jej elementów. Akcesorium, a konkretniej choker o nazwie „Latex Flamer Choker”, można było jeszcze wczoraj kupić w sklepie już za 45 funtów. ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Tajemnicze SAMOBÓJSTWO ministra Internauci nie pozostawili suchaj nitki na sklepie, a fala negatywnych komentarzy skierowanych pod adresem sprzedawcy zmusiła go do wycofania produktu ze sprzedaży. Rozwścieczeni komentatorzy wytykali sprzedawcy promowanie samobójstwa i totalne lekceważenie problemu społecznego, jakim jest odebranie sobie życia, głownie przez młodych ludzi. -  Absolutnie niedopuszczalne jest sprzedawanie chokerów nazwanych »hanger latex«, które promuje zdjęcie modelki w koszulce z napisem »hanger«. Samobójstwo to wstrząsająca epidemia, która nęka także kupujących. Wasze lekkomyślne zachowanie szkodzi, ponieważ gloryfikujecie to jako modne akcesoria. Usuńcie to - pisze jeden z internautów.

Zdania o dziwo podzielone

Niemniej zdania w całej aferze były podzielone. Część ludzi broniła sklepu i produktu zaznaczając, że nazwa jak i samo akcesorium nie ma nic wspólnego z samobójstwem. Choker jest jednym z modnych akcesoriów nadającym sznytu i pikanterii damskim kreacjom. -  To choker – twierdzi jeden z internautów. -  To śmieszne, że ludzie się za to obrażają – dodaje inny. Cały kraj jest zszokowany kolekcją, która wywołała olbrzymie oburzenie w mediach. Zarzuca się marce, że była to celowa akcja marketingowa, która miała żerować na ofiarach samobójstw. Ten temat jest coraz głośniejszy, ale jeszcze żadna firma nie zdecydowała się na tak kontrowersyjną formę reklamy. Wiele wskazuje jednak na to, że przedsiębiorcy będą coraz chętniej sięgać po skandaliczne formy marketingu, ponieważ gwarantują one rozgłos i promocję nowych kolekcji. Klienci za każdym razem deklarują bojkoty, ale rzadko kiedy cokolwiek z nich wynika. ZOBACZ TAKŻE: Szok! Młodziutka gwiazda popełniła samobójstwo. Zabiła się bo…   zródło: wprost
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News