Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne

Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne Źródło: unsplash Bee Felten-Leidel

Wielkanoc od zawsze była świętem rodzinnym. W tym roku epidemia koronawirusa sprawia, że ten szczególny czas będzie wyglądał inaczej niż w poprzednich latach. Możliwe, że powstaną nowe zakazy.

Wielkanoc kojarzy się ze święconką, żurkiem, pisankami, odwiedzinami Grobu Pańskiego i czasem spędzonym przy wspólnym stole. Niestety, tegoroczne obchody świąt muszą się odbyć bez wielu tradycyjnych elementów, takich jak święcenie pokarmów w kościele. Słowa Łukasza Szumowskiego nie napawają optymizmem.

Wielkanoc inna niż zwykle

31 marca Mateusz Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia dla Polaków, którzy jak od tej pory dość lekko podchodzili do tematu kwarantanny. Od tej pory muszą między innymi zachować odległość 2 metrów od innej osoby, nieletni mogą wychodzić tylko w towarzystwie dorosłych, a liczba ludzi, którzy mogą przebywać na raz w sklepie, została zmniejszona.

Wiele osób z niepokojem wysłuchuje kolejnych zakazów, bowiem zbliża się czas Wielkiej Nocy, kiedy to odwiedzają swoich krewnych. Istnieje poważna obawa, że tym roku wiele rodzin nie połączy się przy suto zastawionym stole. Minister zdrowia nie wyklucza, że do tego czasu mogą zostać wprowadzone nowe zakazy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zobaczymy, jak wyglądają przyrosty, ile osób będzie zakażonych. Oczywiście czas świąt jest szczególny, ale na pewno jeśli ma to być święto nowego życia, to powinniśmy maksymalnie stosować zalecenia i reżim niespotykania się. Na pewno te wzrosty będą do świąt, pytanie, jak duże. Ale przy dużych spotkaniach rodzinnych to ryzyko jest na pewno bardzo duże - powiedział.

Trzeba czekać

Spotkania w dużym gronie stanowczo zwiększają ryzyko zachorowania na koronawirusa, dlatego dla własnego dobra lepiej zostać w domu. Jeśli sytuacja w kraju się nie ustabilizuje, bardzo możliwe, że niektóre osoby będą zmuszone spędzić Wielkanoc w samotności. To bardzo smutne zwłaszcza dla seniorów, którzy często mieszkają daleko od swoich bliskich, a święta to jedyna okazja, gdy mogą się spotkać.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

2. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMSa. Znamy jego treść, każdy musi go przeczytać

Warto zatem przestrzegać wszystkich zakazów narzuconych przez premiera, aby maksymalnie spowolnić tempo zachorowań. Im więcej osób weźmie sobie te rady do serca, tym szybciej będzie można zobaczyć efekty starań wszystkich Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brytyjskie media donoszą. Udało jej się przeżyć grypę hiszpankę, pokonał ją koronawirus
  2. Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świata
  3. Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już jutro na ich konta trafią pieniądze
  4. Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia
  5. Pan młody zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przed ślubem. Dopiero później zauważył porażający szczegół, jak mógł go przeoczyć?
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: interia

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News