Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia

Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia Źródło: youtube.com Pawel G

Jak Wielkanoc będzie wyglądała w tym roku? Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka, wierni przecierają oczy ze zdumienia.

Wielkanoc coraz bliżej, jednak rząd, nie tylko w Polsce, jest zmuszony zaostrzać rygor kwarantanny. Wielu wciąż żyło w niepewności, jak w takich okolicznościach będzie wyglądało tegoroczne święto. W opinii publicznej pojawiało się wiele dyskusji i spekulacji, jednak żadne z nich długo nie były dementowane ani potwierdzane. Teraz wszystko stało się jasne. Niektórzy mogą przeżyć ogromny szok. 

Jak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc? Oficjalne stanowisko papieża Franciszka 

Sytuacja związana z koronawirusem zagęszcza się coraz bardziej, a mimo to Watykan długo milczał na temat świąt Wielkanocnych, do których zostało coraz mniej czasu. W końcu media z całego świata obiegła oficjalna decyzja papieża Franciszka. Jak podaje Wirtualna Polska, opierając się o informacje przekazywane przez Katolicką Agencję Prasową, Watykan wydał specjalny dekret, w którym zapisano wszystkie, zmienione nieco zasady liturgiczne, których z uwagi na obecną sytuację na świecie, każdy powinien przestrzegać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomo, że w Wielki Czwartek kapłani mogą koncelebrować mszę w kościołach katedralnych oraz parafialnych, jednakże bez udziału wiernych. Ponadto, opuszcza się obmywanie stóp, a także przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Dodano również, że osobom zarażonym koronawirusem zostanie udzielony specjalny odpust. Z dalej przekazywanych przez WP informacji wynika, że "jeśli chodzi o różne przejawy pobożności ludowej i procesje, można je przenieść, w zależności od oceny biskupa diecezjalnego, na inny termin, na przykład 14 i 15 września".

Dzisiaj grzeje: 1. Odkryto, co łączy niemal wszystkie zmarłe ofiary koronawirusa we Włoszech. Wyniki są niepokojące

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Z kolei w Polsce Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał oświadczenie, za pośrednictwem którego poinformował o sprawowaniu sakramentu pokuty, pogrzebów, a także odwiedzin u chorych. Z doniesień mediów wynika, że nakazy podzielono na dotyczące: zakrystii, Mszy Świętej, sakrament pokuty, odwiedzin chorych, pogrzebów oraz sakramentu chrztu i małżeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Ogłoszono zagrożenie dla życia i zdrowia, alarm dla całej Polski. Sytuacja jest fatalna
  4. Niespodziewana śmierć najbliższej osoby spadła na gwiazdę TVP jak grom z jasnego nieba. Ogromna tragedia, mało kto by sobie poradził
  5. Martyna Wojciechowska i jej partner mają wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów. Długo czekali, w końcu się udało
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News