Wielka zemsta Rosji na Polsce. Po tym, co właśnie zrobili, możemy już płakać

Wielka zemsta Rosji na Polsce. Po tym, co właśnie zrobili, możemy już płakać

Ta zemsta Rosji na Polsce zaboli bardzo dotkliwie. Gazprom, rosyjski wydobywca gazu ziemnego, który dostarczany jest również do Polski, wystąpił właśnie do PGNiG z wnioskiem o renegocjację cen. 

Rosyjski dostawca gazu chce podnieść Polakom ceny swoich usług, pomimo tego, że już i tak płacimy o około 1/5 więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. - W ocenie spółki wniosek renegocjacyjny Gazpromu jest niezasadny oraz nie spełnia wymogów formalnych opisanych w kontrakcie jamalskim, a w rezultacie jest bezskuteczny - poinformowało w swoim komunikacie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które wystąpiło do spółek Gazpromu z wnioskiem o obniżenie cen na początku listopada tego roku. ZOBACZ TAKŻE: Służby ostrzegają: Za dwa tygodnie Rosja rozpocznie wojnę z Zachodem.

Zemsta Rosji na Polsce. Nowy premier zajmuje stanowisko

Wczoraj na stanowisko premiera polskiego rządu mianowano Mateusza Morawieckiego. Nowy szef rządu poinformował, że projekt Nord Stream 2 uzależni Środkową Europę, w tym także Polskę, od Rosji. - Rzeczywiście nasi partnerzy, nasi adwersarze, a czasami nasi po prostu przeciwnicy, żeby nie użyć jeszcze mocniejszego słowa, próbują nas wziąć w kleszcze; jesteśmy między tą Scyllą a Charybdą różnych uwarunkowań i Nord Stream 2 jest rzeczywiście takim projektem, który ma na celu uzależnić Europę Środkową jeszcze bardziej od gazu rosyjskiego. My chcemy się uniezależnić; my już dzisiaj jesteśmy w stanie przyjmować transporty gazu łupkowego (...) ze Stanów Zjednoczonych - powiedział premier Morawiecki. Szef polskiego rządu poinformował, że w ostatnim czasie prowadził negocjacje w USA, które bardzo często odwiedzał. Spotkał się m.in. z Johnem Kerrym, byłym sekretarzem stanu oraz z Wilburem Rossem, obecnym sekretarzem handlu. Premier pochwalił się, że rozmowy te okazały się bardzo owocne i osiągnął duży sukces w obradach z amerykańskimi politykami. PGNiG podpisało bowiem kontrakt ze Stanami Zjednoczonymi na dostawę gazu. Umowę zawarto na okres pięciu lat. Już teraz mówi się, że ruch Rosji ma być zemstą za niektóre aspekty polityki PiS. ZOBACZ TAKŻE: Najgorsze obawy NATO się spełniły. Rosja to zrobiła
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News