To ogromny sukces francuskich naukowców. Badaczom z Uniwersytetu w Wersalu udało się odtworzyć wygląd twarzy Marii Magdaleny. To, jak wyglądała twarz jednej z najbliższych Jezusowi Chrystusowi kobiet, od lat zaprzątało głowę najwyższym kościelnym władzom.

Dwóm naukowcom – Philippowi Charlierowi i Philippowi Froeschowi – udało się odtworzyć twarz Marii Magdaleny. Zmarła niemal dwa tysiące lat temu kobieta była świadkiem ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, a także jego zmartwychwstania.

Sukces naukowcom zapewniło 500 zdjęć czaszki Marii Magdaleny. Dzięki nim, ci byli w stanie w programie graficznym Zbrush nałożyć na czaszkę skórę. Uzyskali tym samym obraz twarzy Marii Magdaleny.

Czaszka pochodzi z francuskiej bazyliki Saint-Maximin-la-Sainte-Baume na Lazurowym Wybrzeżu. To właśnie tam udała się Maria Magdalena, kiedy w Betanii zaczęły się prześladowania chrześcijan. Tam też umarła, a sarkofag z jej ciałem znaleziono podczas renowacji bazyliki w XIII wieku. Odkrywcy mieli poczuć słodki zapach po uniesieniu marmurowego wieka.

https://www.youtube.com/watch?v=ARzeCHuz8_I

źródło: youtube.com

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również