Wielka Brytania oszalała! Z terroryzmem będą walczyć... zasiłkami

Wielka Brytania oszalała! Z terroryzmem będą walczyć... zasiłkami

Szokująca akcja brytyjskich władz. Politycy z Wysp przekonują, że znaleźli sposób na powstrzymanie kolejnych ataków terrorystycznych. Niejeden Brytyjczyk złapał się za głowę, kiedy usłyszał, że orężem w rękach polityków mają być zasiłki.

To nie żart, a kolejny plan, który władze Wielkiej Brytanii uważają za całkiem niezłe wyjście z opresji. Jak przekonują, dotąd starano się wystawiać przeciw terrorystom całe kordony policji i wojsk. Postanowili tym razem spróbować inaczej, łagodniej. O tych założeniach mówi kontrowersyjny plan "Operation Constrain". Według niego wszyscy potencjalni terroryści mieliby zostać beneficjentami programu pomocy ze strony państwa. 20 tys. osób podejrzewanych przez MI5 o terroryzm i radykalizację otrzymałoby pomoc finansową, mieszkania socjalne i wsparcie w znalezieniu pracy.

Miliony na terrorystów

Wiadomo już, że jeśli program wystartuje w 2018 roku, będzie kosztował Brytyjczyków 900 mln funtów. Kontrowersyjny sposób na odwodzenie terrorystów od terroryzmu ma jednak wielu przeciwników. Wśród nich są chociażby konserwatywny poseł Andrew Bridgen, którego zdaniem "nie da się kupić lojalności wobec Wielkiej Brytanii". Podobnie sądzi Anthony Glees z Uniwersytetu Buckingham. Ten przestrzegł, że "nie da się przekupić terrorystów tak, by nie byli terrorystami". Sam plan "Operation Constrain" nazwał szaleństwem wiodącym do zgubienia. źródło: ndie.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News