Brytyjskie władze chcą wprowadzić nowe regulacje prawne, według których mężczyźni będą musieli przekonać policję i sąd o tym, że kobieta oskarżająca o gwałt świadomie zgodziła się na seks. Nowe prawo budzi wiele kontrowersji.

Według brytyjskich prokuratorów zmiana prawa jest konieczna z uwagi na to, że dotychczasowa zasada „nie znaczy nie” jest niewystarczająca ponieważ wiele kobiet nie jest w stanie poprawnie ocenić sytuację i odpowiednio wyrazić sprzeciwu np. gdy jest pod wpływem alkoholu.

Nowe prawo ma wyeliminować przypadki gdy oskarżony o gwałt mężczyzna broni się twierdząc, że kobieta wyraziła zgodę na współżycie seksualne.

Zaostrzenie prawa w tej kwestii budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy nowych regulacji twierdzą, że po jego wprowadzeniu każde oskarżenie o gwałt będzie kończyło się wyrokiem skazującym i kpią mówiąc, że przed każdym stosunkiem będzie potrzeba spisywać pisemne oświadczenia woli.

źródło: tvn24

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.