Wielka Brytania ma nowego bohatera po zamachach w Londynie

Wielka Brytania ma nowego bohatera po zamachach w Londynie Źródło: ITV.com

Po wczorajszym ataku terrorystycznym do akcji ratunkowej przyłączył się brytyjski wicepremier spraw zagranicznych, Tobias Ellwood. Brytyjskie media natychmiast obiegły zdjęcia biorącego udział w akcji ratunkowej polityka.

Na zdjęciach, jakie opublikowano, uchwycono grupę osób, która stara się udzielić pomocy zaatakowanemu wcześniej nożem policjantowi. Została podjęta akcja reanimacyjna. Jak się okazuje mężczyzną, który stara się reanimować policjanta jest Tobias Ellwood, wiceminister spraw zagranicznych.

 - Próbowałem zatrzymać krwawienie i prowadzić akcję usta usta czekając na przyjazd lekarzy, ale myślę, że stracił zbyt dużo krwi. Miał liczne rany, pod ramionami i na plecach. – Mówi w rozmowie z dziennikarzami.

Choć media cytują świadków, którzy widzieli Ellwood'a biegnącego w przeciwnym kierunku, to jak się później okazało, mężczyzna chciał ratować także innych.

Choć policjanta nie udało się uratować, to postawa polityka jest chwalona zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Został już publicznie ogłoszony bohaterem.

Sam Ellwood nie pierwszy raz stawia czoła ogromowi cierpienia, jakie niesie za sobą terroryzm. W 2009 roku stracił brata w zamachu na Bali.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News