Paweł Kukiz podczas wizyty w Radomiu stwierdził, że młodzi ludzie powinni się szkolić w obsłudze broni i obronie terytorialnej za co nagradzani byliby większym dostępem do broni. Według lidera Kukiz’15, oddziały obrony terytorialnej mogłyby powstawać na bazie Ochotniczych Straży Pożarnych.

 – Większy dostęp do broni powinien być nagrodą, zwłaszcza dla młodych ludzi za współuczestnictwo w obronie terytorialnej.[…] Ja myślałem o tym, by podstawowe komórki obrony terytorialnej budować na bazie ochotniczych straży pożarnych – powiedział Kukiz w Radomiu.

Jak jednak zaznaczył inny poseł Kukiz’15, „większy dostęp do broni” jaki proponuje jego klub nie byłby nieograniczony, w taki sposób że każdy mógłby sobie pójść „jak do spożywczego” i kupić pistolet. Większy dostęp do broni polegałby m.in. na tym, że młodzi ludzie uczestniczący w obronie terytorialnej mieliby prawo do przechowywania broni w domu.

Jak również stwierdził Paweł Kukiz, oddziały obrony terytorialnej i polską armię powinna zaopatrywać w broń radomska fabryka broni „Łucznik”.

 – Nowoczesna fabryka w Radomiu ma ogromny potencjał i możliwości, by samodzielnie zaopatrzyć tak obronę terytorialną, jak i armię w karabiny. Nie ma konieczności, by wydawać kolosalne pieniądze na zakup broni pochodzącej z innych państw, bo jesteśmy z całą pewnością samowystarczalni – powiedział Kukiz.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: onet

...

Zobacz również

Zobacz również